Trwa ładowanie...

Benedykt XVI pokazał się mediom. Papieża emeryta podtrzymuje jego sekretarz

Benedykt XVI po abdykacji i przejściu na emeryturę praktycznie nie występuje publicznie. Tym razem zrobił wyjątek. Na jego profilu w mediach społecznościowych pojawił się film. Widać na nim, jak nowo wybrani kardynałowie składają wizytę emerytowanemu papieżowi.
Share
Papież Franciszek i Benedykt XVI z kardynałami
Papież Franciszek i Benedykt XVI z kardynałamiŹródło: PAP
d3uimzc

Wizyta miała miejsce w sobotę na zakończenie konsystorza. papież Franciszek mianował 13 nowych kardynałów. Razem z papieżem wsiedli oni do busa i pojechali do klasztoru Mater Ecclesiae, w którym mieszka Joseph Ratzinger.

Na nagraniu widać, jak Benedykt XVI wita się z każdym gościem i rozmawia z nim przyciszonym głosem. Widać, że jest słaby i schorowany, bo chwilami musi być podtrzymywany przez swojego sekretarza arc. Georga Gansweina.

"Po krótkim powitaniu, w którym przypomniał nowym kardynałom o wartości wierności papieżowi, Benedykt XVI wraz z papieżem Franciszkiem udzielił im błogosławieństwa" - napisał w komunikacie dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni.

Benedykt XVI został papieżem 19 kwietnia 2005 r., w drugim dniu konklawe po śmierci Jana Pawła II.

d3uimzc

11 lutego 2013 roku wygłosił oświadczenie, w którym zadeklarował rezygnację z urzędu biskupa Rzymu. Papieżem był do 28 lutego. Dwa tygodnie później jego następcą został Jorge Maria Bergoglio, który przyjął imię Franciszek.

Ratzinger ma 92 lata i mieszka w klasztorze Mater Ecclesiae na terenie ogrodów watykańskich.

Źródło: rmf24.pl

d3uimzc

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3uimzc

Podziel się opinią

Share
d3uimzc
d3uimzc
Więcej tematów