Trwa ładowanie...

Bemowo miało zasadzić 20 tysięcy drzew. Zasadzi 20

Akcja sadzenia 20 tysięcy drzew na dwudziestolecie Bemowa miała uczcić okrągłą rocznicę powstania Bemowa jako odrębnej jednostki administracyjnej. Niestety projekt nie był należycie dopracowany i po wnikliwym przeanalizowaniu dostępnych terenów okazało się, że nie jest możliwe dokonanie takiej ilości nasadzeń. W związku z tym zasadzonych będzie... 20 drzew.

Share
Bemowo miało zasadzić 20 tysięcy drzew. Zasadzi 20
Źródło: Bemowo.waw.pl
d1zsrvh

- Po konsultacja ze specjalistami mamy pewność, że większość drzew nie przyjęłaby się ze względu na zbyt małe odstępy między nasadzeniami. Na to nie możemy sobie pozwolić, gdyż akcja odniosłaby odwrotny skutek do zamierzonego - powiedział burmistrz Bemowa Krzysztof Strzałkowski.

Dzielnica nie rezygnuje jednak z samej idei wspólnego sadzenia drzew i upamiętnienia tym samym dudziestolecia Bemowa. Obecnie trwają prace nad nową formułą akcji. Zaplanowano w końcu zasadzenie 20 drzew, które mają tworzyć swoisty żywy pomnik upamiętniający jubileusz Dzielnicy i rozwijać się wraz z nią.

Do akcji sadzenia 20 tysięcy drzew na terenie dzielnicy zgłosiło się aż tysiąc mieszkańców. - Imię i nazwisko, każdej osoby która zgłosiła się do akcji "20 tysięcy drzew na XX-lecie Bemowa" będzie widoczne na specjalnej tablicy pamiątkowej, która stanie przy jubileuszowym żywym pomniku Bemowa i jego mieszkańców - deklaruje Burmistrz Strzałkowski.

Mieszkańcy otrzymają także specjalne jubileuszowe sadzonki, a finał akcji planowany jest na jesień 2014 r.

d1zsrvh

Podziel się opinią

Share
d1zsrvh
d1zsrvh
Więcej tematów