d1gb3wo
piłka
01-07-2001 20:29

Belgia: biało-czerwoni pokonali Unię

Polska pokonała w niedzielę Unię Europejską 3:2 w meczu piłkarskim rozegranym w Meise pod Brukselą. Bramki dla biało-czerwonych strzelili Zbigniew Boniek, Grzegorz Lato i Andrzej Szarmach.

d1gb3wo
d1gb3wo

Do przerwy Unia Europejska prowadziła 2:0. Potem polska reprezentacja zwarła siły i odrobiła straty. Biało-czerwonych reprezentowały gwiazdy futbolu lat 70. i 80., a także marszałek Sejmu Maciej Płażyński. Na liście polskich piłkarzy znaleźli się tak znakomici gracze, jak Lubański, Lato, Szarmach, Boniek, Żmuda i Ćmikiewicz.

Arbitrem tego spotkania był Michał Listkiewicz, prezes PZPN. Z trybuny mecz obserwował Kazimierz Górski, a na boisku zobaczyć można było również Donalda Tuska, Ryszarda Czarneckiego i Jana Krzysztofa Bieleckiego.

Wśród unijnych graczy znaleźli się m.in. znani piłkarze - Jean Marie Pfaff, bracia van Kerchof oraz Elmar Brock, przewodniczący komisji spraw zagranicznych w Parlamencie Europejskim, a także Jurgen Storbeck, szef Europolu.

Z uwagi na ewentualne problemy z kondycją grających, każda połowa meczu trwała 35 minut a zawodnicy mogli się wymieniać częściej niż przewiduje regulamin. (miz)