Trwa ładowanie...
d3mzxev

Będzie pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich w Lublinie. Rada Miasta podjęła decyzję

Lubelscy radni podjęli uchwałę w sprawie budowy pomnika pary prezydenckiej w Lublinie. Projekt monumentu zostanie wyłoniony w konkursie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W zamian za poparcie budowy pomnika Lecha i Marii Kaczyńskich, radni PiS zrezygnowali z koncepcji przedstawionej przez ich koleżankę Małgorzatę Suchanowską
W zamian za poparcie budowy pomnika Lecha i Marii Kaczyńskich, radni PiS zrezygnowali z koncepcji przedstawionej przez ich koleżankę Małgorzatę Suchanowską (Facebook.com)
d3mzxev

Postawienie pomnika zaproponowali radni Prawa i Sprawiedliwości. Przedstawili już nawet wstępny zarys projektu. Na czwartkowej sesji Rady Miasta doszło do głosowania, dzięki któremu podjęto decyzję o powstaniu monumentu upamiętniającego Lecha i Marię Kaczyńskich - informuje portal dziennikwschodni.pl.

Stało się tak dzięki głosom radnych ze Wspólnego Lublina, którzy w zamian za poparcie domagali się, aby koncepcja pomnika została wybrana w drodze konkursu. Tym samym odrzucono projekt przygotowany przez inicjatorkę pomysłu powstania monumentu Małgorzatę Suchanowską. Z 25 głosujących radnych, przeciw było 7, a jedna osoba się wstrzymała.

d3mzxev

Zobacz także: Czarzasty broni pomnika smoleńskiego i krytykuje obietnice PO

Szacuje się, że koszt powstania pomnika zamknie się w kwocie 200 tys. zł. Lubelscy radni chcą, aby pomysł udało się zrealizować jeszcze w tym roku, tak by upamiętnić setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Pomnik ma stanąć na skwerze przy Centrum Kultury, na pl. Lecha Kaczyńskiego.

Źródło: dziennikwchodni.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3mzxev

Podziel się opinią

Share
d3mzxev
d3mzxev
Więcej tematów