Trwa ładowanie...
dbh3sdh
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Bedżi Kaid Essebsi wygrał pierwszą turę wyborów prezydenckich w Tunezji

Kandydat centrowej, lacikiej partii Nida Tunis, 88-letni Bedżi Kaid Essebsi, wygrał pierwszą turę wyborów prezydenckich w Tunezji. Według sondaży uzyskał 47,8 proc. głosów, a jego rywal, prezydent Monsif Marzuki, 26,9 proc.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bedżi Kaid Essebsi
Bedżi Kaid Essebsi (PAP/EPA, Fot: STR)
dbh3sdh

Zgodnie z oczekiwaniami potrzebna będzie druga tura wyborów, która odbędzie się w grudniu. Lidera tunezyjskiej lewicy, Frontu Ludowego, Hammę Hammaniego poparło 10,2 proc. głosujących, a na 42-letniego Slima Riahiego z Wolnego Frontu Patriotycznego głosowało 5,4 proc.

Oficjalne, ostateczne rezultaty wyborów zostaną ogłoszone prawdopodobnie jeszcze w nocy z niedzieli na poniedziałek, chociaż ustawowo Rada Wyborcza ma na to trzy dni.

Zwycięzca pierwszej tury Bedżi Kaid Essebsi, były minister spraw zagranicznych i kandydat partii Wezwanie Tunezji (Nida Tunis), która wygrała październikowe wybory parlamentarne, w swym programie wyborczym zapowiadał umocnienie państwa osłabionego po wydarzeniach arabskiej wiosny.

- Wszystkie nasze problemy biorą się z braku, z nieobecności państwa - podkreślał na spotkaniach przedwyborczych.

dbh3sdh

Podziel się opinią

Share

dbh3sdh

dbh3sdh
Więcej tematów