Trwa ładowanie...
d1aa4k2

Będą odnawiać punkty piknikowe w Parku Śląskim. Możesz zdecydować, które!

Jeśli jesteś fanem wypoczynku na łonie natury i często wybierasz w tym celu Park Śląski, ta inicjatywa jest dla Ciebie. Możesz mieć wpływ na to, jak będzie wyglądać nowy punkt piknikowy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Będą odnawiać punkty piknikowe w Parku Śląskim. Możesz zdecydować, które!
(PAP, Fot: Andrzej Grygiel)
d1aa4k2

Jeśli często chodzisz do Parku Śląskiego, żeby odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku, na pewno masz już ulubione miejsce. Fundacja Napraw Sobie Miasto wraz z partnerami postanowili wyjść naprzeciw oczekiwaniom stałych bywalców Parku i chcą odnowić jedno z miejsc piknikowych.

- Jest to eksperyment społeczny – mówi w rozmowie z WP.PL Anna Karłowska, koordynatorka projektu. – Chcemy dowiedzieć się jak ludzie chcieliby, aby wyglądały miejsca piknikowe w Parku Śląskim, jakie funkcje mogłyby spełniać i spróbować wprowadzić to w życie - dodaje.

Do Parku Śląskiego przyjeżdżają ludzie z całego Śląska, aby spędzić czas wśród zieleni. Każdy może przyczynić się do wyboru punktu piknikowego do odnowy. Można to zrobić poprzez stronę internetową czynspoleczny.eco21.pl i zaznaczyć na mapie Google swoją ulubioną miejscówkę. Ktoś już podał taką propozycję? Nie szkodzi, poprzyj ten głos. Najpopularniejszy punkt zostanie odmieniony.

d1aa4k2

Poza internetowym głosowaniem, można wybrać się do Parku Śląskiego w każdy weekend do 9 sierpnia (najbliższe spotkanie już 19 lipca). Wtedy wolontariusze będą zbierać informacje o ulubionych punktach piknikowych.

- W ubiegły weekend po raz pierwszy zbieraliśmy informacje w terenie – mówi pani Anna – Chodząc po parku odkrywaliśmy, że miejsca piknikowe, które już tam są albo są oblegane, albo znajdują się na uboczu i są zaniedbane. Ten projekt ma pomóc w odpowiednim usytuowaniu i zagospodarowaniu takich punktów.

9 sierpnia podczas warsztatów zostanie zaprojektowany nowy punkt piknikowy, a kolejnego dnia powstanie jego prototyp. Jeśli inicjatywa się sprawdzi i będzie budzić pozytywne emocje, powstanie już jego pełna wersja.

d1aa4k2

Podziel się opinią

Share
d1aa4k2
d1aa4k2
Więcej tematów