Trwa ładowanie...
d3ekkx2

Beata Szydło spotkała się z Recepem Erdoganem. Wiemy, o czym rozmawiali

Podczas wizyty w Chinach polska premier rozmawiała z prezydentem Turcji. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów poinformowała, że spotkanie dotyczyło relacji gospodarczych między dwoma krajami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Beata Szydło spotkała się z Recepem Erdoganem. Wiemy, o czym rozmawiali
(KPRM)
d3ekkx2

- Recep Erdogan wyraził wolę podwyższenia obrotów z Polską do ok. 7-10 mld USD (obecnie ok. 5,5 mld) i wykazał duże zainteresowanie inwestycjami w naszym kraju - czytamy na stronie KPRM.

Głos w sprawie nieplanowanego spotkania zabrał również rzecznik rządu. Rafał Bochenek dodał, że przywódcy rozmawiali również o sprawach związanych z Unią Europejską. Najważniejszą kwestią była polityka migracyjna Wspólnoty.

d3ekkx2

- Warto pamiętać, iż w obecnej sytuacji specjalne porozumienie zawarte w tej sprawie pomiędzy UE a Turcją ma tutaj kluczowe znaczenie - powiedział Bochenek.

Beata Szydło spotkała się także z Aung San Suu Kyi, szefową MSZ Birmy i laureatką Pokojowej Nagrody Nobla. Premier zachęcała do zwiększenia inwestycji w Polsce i zabiegała o poparcie kandydatury Warszawy do roli Rady Bezpieczeństwa ONZ w latach 2018-2019.

W Forum Pasa i Szlaku w Pekinie bierze udział niemal 30 przywódców z całego świata. Chińczycy zachęcają liderów innych państw do wzięcia udziału w projekcie rozbudowy infrastruktury pomiędzy Azją, Europą i Chinami. Polska widzi siebie, jako kluczowy kraj w tworzeniu tzw. Nowego Jedwabnego Szlaku. W poniedziałek Beata Szydło weźmie udział w dwóch sesjach plenarnych dotyczących tego projektu.

d3ekkx2

Podziel się opinią

Share

d3ekkx2

d3ekkx2
Więcej tematów