Trwa ładowanie...

Beata Szydło: nowy rząd przywróci dobrą jakość zarządzania

Czas, kiedy władza myśli tylko o sobie, musi wreszcie w Polsce się skończyć - powiedziała kandydatka PiS na premiera Beata Szydło na spotkaniu z mieszkańcami Świdnika (Lubelskie). Zapowiedziała, że nowy rząd przywróci "dobrą jakość zarządzania".

Share
Beata Szydło: nowy rząd przywróci dobrą jakość zarządzania
Źródło: WP, fot: Andrzej Hulimka
d3vh8gv

- Trzeba przywrócić w Polsce myślenie o rządzeniu państwem w kategoriach służby publicznej, bo to jest służba publiczna. Czas skończyć z bylejakością, która niestety coraz bardziej rozlewa się po naszym państwie. Dla nowego rządu jakość zarządzania państwem to będzie ogromne wyzwanie, ale my tą dobrą jakością zarządzania wyprzemy tę bylejakość, która jest w tej chwili - deklarowała Szydło.

Podkreśliła, że Polska potrzebuje "rozmowy i dialogu, wzajemnego słuchania się, szacunku i godności". - My nie chcemy rzeczy niemożliwych do zrealizowania. My chcemy godnie żyć, być szanowani, by miejsce przy polskim stole było dla każdego, by nikt nie został odrzucony. I niech nam nie mówią, że tego nie da się zrobić - mówiła.

Szydło powiedziała, że w Polsce jest wiele spraw, które wymagają naprawy, a żeby to zrobić, trzeba zmienić sposób myślenia. - Kiedy słyszę pytania polityków obecnie rządzących, którzy mówią "komu chcecie zabrać, żeby zrealizować wasze pomysły", to uśmiecham się i myślę sobie tak, czas zmienić wreszcie ten sposób myślenia - powiedziała.

d3vh8gv

- Oni niczego nie zrobią, bo oni nie są w stanie zrozumieć tego, że w Polsce nie trzeba nikomu nic zabierać. Trzeba tylko sprawiedliwie i uczciwie rządzić, i dzielić to, co mamy wspólnego. A jeżeli pytają, ile to będzie kosztowało, to ja mówię dzisiaj: tyle ile trzeba będzie zapłacić za naprawę tego, co popsuliście. Ale damy radę! - zapewniła Szydło.

Opowiadała, że na spotkaniach z nią ludzie mówią o tym, że czują się opuszczeni, nikt im nie chce pomóc, są pozostawieni sami sobie, rządzący nie uwzględniają ich inicjatyw. "Jak mam oceniać obecną władzę? Czy oni troszczą się o obywateli? Czy słuchają?" - pytała.

- Ja będę dawać głos obywatelom w każdej ważnej sprawie, bo na tym polega rządzenie i dobre rządzenie - zapewniła.

- Nie wolno trwonić kapitału, jakim jest energia Polaków i przedsiębiorczość, bo że polskie sprawy idą w dobrym kierunku, nie jest zasługą władzy tylko właśnie obywateli, polskich przedsiębiorców, rolników, nauczycieli, studentów, lekarzy, którzy wbrew temu, że trudno im pokonać przeszkody, które przed nimi tkwią, to nie poddają się. Czas najwyższy, żeby państwo stanęło po stronie swoich obywateli - podkreśliła Szydło.

Zobacz również: Nowy spot PiS: Obywatele decydują

d3vh8gv

Podziel się opinią

Share
d3vh8gv
d3vh8gv
Więcej tematów