Trwa ładowanie...
d1sabt2

Beata Szydło: biura Andrzeja Dudy do czasu zaprzysiężenia prawdopodobnie w pałacyku MSZ

Trwają rozmowy, by biura prezydenta elekta Andrzeja Dudy do czasu jego zaprzysiężenia mieściły się w pałacyku MSZ (Pałacu Przeździeckich) przy ul. Foksal - powiedziała szefowa jego sztabu wyborczego, Beata Szydło (PiS). Poinformowała, że sprawa jest "bliska finalizacji".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Salon w Pałacu Przeździeckich
Salon w Pałacu Przeździeckich (msz.gov.pl)
d1sabt2

Po piątkowej uroczystości, podczas której Duda odebrał uchwałę PKW o wyborze na prezydenta, dziennikarze spytali Szydło, czy wiadomo już, gdzie będzie urzędował i mieszkał prezydent elekt do czasu zaprzysiężenia.

Odpowiedziała, że "wszystko przebiega bardzo dobrze, Kancelaria Prezydenta tutaj wykazuje bardzo daleko posuniętą współpracę, również MSZ".

- W tej chwili rozmawiamy. Właściwie jesteśmy blisko finalizacji, teraz jest potrzebna jeszcze ostateczna decyzja pana prezydenta. Rozmawiamy o tym, by biura były, dopóki nie będzie zaprzysiężenia, na Foksal - poinformowała Szydło. Potwierdziła, że chodzi o pałacyk MSZ.

d1sabt2

W Warszawie w dyspozycji Kancelarii Prezydenta jest Pałac Prezydencki, Belweder, kancelaria przy ul. Wiejskiej i rezydencja przy ul. Klonowej. W przeszłości prezydenci elekci urzędowali także w pałacyku MSZ na ul. Foksal.

W środę Szydło podkreślała, że obie strony - ustępującego prezydenta Bronisława Komorowskiego i prezydenta elekta - chcą jak najszybciej dokonać ustaleń; wyraziła nadzieję, że do końca tygodnia uda się doprecyzować szczegóły.

d1sabt2

Podziel się opinią

Share
d1sabt2
d1sabt2
Więcej tematów