Trwa ładowanie...

Beata Kempa: złe, niedobre osoby chcą przemeblować rząd

Szefowa kancelarii premier Beaty Szydło skomentowała plotki o szykujących się roszadach w rządzie. Jej zdaniem to efekt "chciejstwa złych ludzi".

Share
Beata Kempa: złe, niedobre osoby chcą przemeblować rząd
Źródło: WP.PL, fot: WP
dvlapgx

Pani premier powiedziała, że o rekonstrukcji się nie mówi, że rekonstrukcję się przeprowadza - stwierdziła w "Gościu Poranka" w TVP Info Beata Kempa, szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, pytana o pojawiające się informacje dotyczące zmian w rządzie. - To są decyzje polityczne. Jeszcze raz powtórzę, jest bardzo wiele chciejstwa osób złych, niedobrych, które chciałyby nam przemeblować rząd. Proszę to pozostawić tym, którzy współdecydują - dodała.

Kempa była także pytana o wniosek o referendum w sprawie reformy edukacji. - Wniosek wpłynął za późno. Władza musi być roztropna. Jeżeli pewne elementy zostały już wprowadzone, bo reforma to też są środki finansowe, to też jest bezpieczeństwo, przede wszystkim dla dzieci, także w szkołach. Naprawdę, musi być wielka roztropność w tym zakresie, ład, nie może być chaosu - mówiła szefowa kancelarii premier Szydło.

dvlapgx

- Może najpierw dzieci, później długo, długo nic, a potem te wszystkie zabawki pod tytułem marketing i wszystko co, za tym idzie - stwierdziła, gdy prowadzący program przypomniał, że pod wnioskiem ZNP i partie opozycyjne zebrały prawie milion podpisów. - Niech prawnicy sprawdzą, czy te pytania, które zawarli we wniosku są zgodne z Konstytucją, zgodne z prawem o referendum. Jako prawnik mówię, że trzeba to bardzo dokładnie zbadać - dodała.

Wniosek wpłynął do marszałka Sejmu i on, i jego służby się tym zajmą - zapewniła Beata Kempa.

Źródło: TVP Info

dvlapgx

Podziel się opinią

Share
dvlapgx
dvlapgx
Więcej tematów