Trwa ładowanie...
09-09-2014 23:20

Beata Kempa: wydali wojnę Kościołowi i na tym budują swój kapitał polityczny

- Pani Nowicka i wszyscy jej poplecznicy wydali wojnę Kościołowi. I na tej wojnie próbują budować swój wątpliwy kapitał polityczny - powiedziała Beata Kempa (SP) w programie "Tak jest" na antenie TVN24. Odniosła się w ten sposób do wniosku Wandy Nowickiej o przeprowadzenie kontroli sposobu wykorzystania środków unijnych przez instytucje katolickie.

Beata Kempa: wydali wojnę Kościołowi i na tym budują swój kapitał politycznyŹródło: WP.PL
dvolbhi

Wanda Nowicka kolejny raz zwróciła się do NIK z wnioskiem o przeprowadzenie kontroli sposobu wykorzystania środków unijnych przez instytucje katolickie. Wnioskowała już o to w styczniu br, al NIK odmówiła przeprowadzenia takiej kontroli. Wicemarszałek Sejmu podkreśliła, że każdy projekt, współfinansowany przez UE, musi zawierać elementy związane z zasadą gender mainstreaming, tymczasem Kościół otwarcie potępił "ideologię gender".

Kempa wyjaśniała na antenie TVN24, że w projektach kościelnych realizowany jest program wyrównywania szans kobiet i mężczyzn, a nie równości płci. Jej zdaniem te fundusze unijne są przeznaczane na projekty mówiące o równości szans. - Gdyby wreszcie ktoś, kto posługuje się tym terminem (gender - red.), łącznie z panią marszałek Nowicką, zechciał posłuchać, o co w tej nauce chodzi, to by tak kardynalnych błędów, w piśmie do NIK nie popełniał - skomentowała Beata Kempa.

Poseł Twojego Ruchu Andrzej Rozenek uważa z kolei, że pieniądze unijne są pieniędzmi podatników Unii Europejskiej i dlatego NIK tym bardziej powinna sprawdzić czy zostały one wydane zgodnie z przeznaczeniem. - Rozumiem, że pani poseł nie zakłada, że w Kościele dochodzi do jakichś defraudacji? A zatem skoro wszytko jest czyste, to niech Kościół to pokaże, a NIK niech to sprawdzi - zasugerował.

dvolbhi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvolbhi
Więcej tematów