Trwa ładowanie...
d2fzs0e

Bartłomiej Sienkiewicz szefem doradców w rządzie premier Ewy Kopacz?

Bartłomiej Sienkiewicz w nowym rządzie Ewy Kopacz obejmie stanowisko szefa doradców pani premier? - Na szczęście mówi się o tym w kuluarach - przyznaje wiceszefowa klubu PO, Urszula Augustyn w programie "Minęła Dwudziesta" TVP Info. Obecny w studiu Jerzy Wenderlich z SLD przyznał z kolei, że Sienkiewicza w nowym rządzie "zdziwiłby Sojusz".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bartłomiej Sienkiewicz szefem doradców w rządzie premier Ewy Kopacz?
(PAP, Fot: Paweł Supernak)
d2fzs0e

Śledztwo ws. Marka Belki i Bartłomieja Sienkiewicza umorzone

- Wierzę w mądrość i przeczucie nowej pani premier - zapewniała Augustyn odnosząc się do ew. nominacji dla Sienkiewicza. - Formułująca rząd Ewa Kopacz będzie ponosić za niego odpowiedzialność (...) Ja jednak nie zdecydowałabym się na taki ruch będąc na miejscu pani Kopacz - dodała. W ocenie Augustyn, w sytuacji w jakiej znalazł się Sienkiewicz po publikacji taśm z podsłuchu "Wprost", odpowiedzialność polityczna powinna zostać poniesiona. - To, co mówi się w kuluarach sejmowych nie musi sprawdzić się w rzeczywistości - podkreślała.

- My w SLD byśmy się zdziwili, gdyby w tym nowym gabinecie był również pan minister Sienkiewicz - komentował Jerzy Wenderlichz SLD. - Każdy minister będzie podlegać ocenie posłów z każdej formacji politycznej obecnej w parlamencie - podkreślił.

d2fzs0e

Ewa Kopacz 1 października wygłosi expose, w tym dniu odbędzie się również głosowanie nad wotum zaufania dla nowego rządu. Przedstawienie nowych ministrów zapowiedziano na piątek, godz. 10:00.

Stenogram rozmowy Bartłomieja Sienkiewicza z Markiem Belką

W czerwcu tygodnik "Wprost" opublikował rozmowy m.in. Sienkiewicza z Markiem Belką. Prokuratura wszczęła śledztwo. We miniony wtorek stwierdziła, że brak "jakiegokolwiek dowodu" na ich nieformalne porozumienie w celu naruszenia niezależności NBP. Prokuratura poinformowała również, że nie potwierdziły się podejrzenia popełnienia przestępstwa nadużycia władzy przez Belkę i Sienkiewicza.

d2fzs0e

Podziel się opinią

Share
d2fzs0e
d2fzs0e
Więcej tematów