Trwa ładowanie...

Barbara Kaczmarek nie żyje. Są wstępne wyniki sekcji zwłok wójt Zgierza

Są wstępne wyniki sekcji zwłok wójt gminy Zgierz Barbary Kaczmarek. Kobieta zmarła w wieku 58 lat po tym, jak trafiła do szpitala w ciężkim stanie z obrażeniami głowy.

Share
Barbara Kaczmarek nie żyje. Są wstępne wyniki sekcji zwłok wójt Zgierza
Źródło: Facebook.com
d3cq4eh

Przypomnijmy: Barbara Kaczmarek trafiła do szpitala o godz. 3 w nocy z piątku na sobotę. Pogotowie powiadomił syn kobiety, który twierdził, że znalazł matkę nieprzytomną w łóżku w domu w Dąbrówce Wielkiej.

Kobieta przebywała w domu jedynie w towarzystwie 34-letniego syna, który w chwili zatrzymania był trzeźwy. Młodszy syn w momencie tragedii przebywał poza domem. Powiadomiony o tym, co się stało, pojawił się w nim w chwili, gdy pogotowie zabierało matkę do szpitala.

W środę odbyła się sądowo-lekarska sekcja zwłok Barbary Kaczmarek. Jak przekazał WP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania, wstępne ustalenia po sekcyjne - obraz stwierdzonych obrażeń - potwierdzają stosowanie przemocy.

d3cq4eh

- Dla ustalenia przyczyny śmierci konieczne jest jednak przeprowadzenie badań dodatkowych, w tym histopatologicznych. Dopiero po ich uzyskaniu i opracowaniu końcowej opinii posekcyjnej możliwe będzie wyciąganie wniosków co do tego, czy pomiędzy urazem, a śmiercią zachodzi związek przyczynowy. Wówczas też podjęte zostaną decyzje co do ostatecznego kształtu zarzutów - przekazał Kopania.

Nie żyje Barbara Kaczmarek, wójt gminy Zgierz. Ogłoszono żałobę

Na terenie gminy Zgierz w związku ze śmiercią pani wójt ogłoszono żałobę od 25 lutego do dnia pogrzebu. Odwołano imprezy o charakterze kulturalnym, rozrywkowym, rekreacyjnym i sportowym.

W Urzędzie Gminy Zgierz została też wyłożona księga kondolencyjna.

Zmarła Barbara Kaczmarek. Jej syn usłyszał zarzuty

34-letni syn Barbary Kaczmarek został zatrzymany. Mężczyzna usłyszał zarzuty spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu. W czasie przesłuchania 34-latek nie przyznał się do winy. Jak przekazał nam Krzysztof Kopania, ostateczny kształt zarzutów może ulec zmianie.

d3cq4eh

Barbara Kaczmarek sprawowała funkcję wójta gminy Zgierz od 2014 roku. Była pierwszą kobietą wybraną w tej gminie na to stanowisko. Władze gminy wspominają: "Wspaniała kobieta, matka, wieloletni samorządowiec z dużym doświadczeniem. Przez blisko 20 lat była pracownikiem Powiatowego Urzędu Pracy w Zgierzu. W kadencjach 2006 – 2014 została radną gminy Zgierz, zaś w pierwszej z nich pełniła funkcję Przewodniczącej Rady Gminy Zgierz. W roku 2014 została wybrana przez mieszkańców na Wójta Gminy Zgierz, pozostając gospodarzem tego terenu na drugą kadencję, do 24 lutego 2020 r."

"W ciągu sześciu lat, pod rządami Barbary Kaczmarek, gmina Zgierz zmieniła swoje oblicze, rozwinęła się, stając się atrakcyjnym miejscem do życia oraz przyjaznym dla inwestorów" - podsumowały władze gminy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3cq4eh

Podziel się opinią

Share
d3cq4eh
d3cq4eh
Więcej tematów