Trwa ładowanie...

Barack Obama pogratulował nowemu premierowi Grecji

Prezydent USA Barack Obama pogratulował nowemu premierowi Grecji Aleksisowi Ciprasowi zwycięstwa w niedawnych wyborach i zadeklarował, że Waszyngton gotów jest do współpracy z Atenami w ożywieniu greckiej gospodarki.
Share
Aleksis Cipras
Aleksis CiprasŹródło: PAP/EPA, Fot: Pantelis Saitas
dalyuyi

"Prezydent podkreślił, że Stany Zjednoczone jako długoletni przyjaciel i sojusznik oczekują ścisłej współpracy z nowym rządem greckim aby pomóc Grecji w powrocie na drogę trwałej pomyślności" - głosi komunikat Białego Domu.

W komunikacie poinformowano też, że obaj politycy omówili kwestie współpracy między USA i Grecją w dziedzinie bezpieczeństwa europejskiego i zwalczania terroryzmu.

Zwycięstwo w niedzielnych wyborach parlamentarnych w Grecji radykalnie lewicowej SYRIZY i pierwsze deklaracje jej przywódcy i zarazem nowego premiera Aleksisa Ciprasa wywołały w środę negatywne reakcje giełdy w Atenach.

Niepokój inwestorów wzbudziły wypowiedzi Ciprasa i innych członków nowego rządu o potrzebie restrukturyzacji greckiego zadłużenia zagranicznego i ograniczenia skali prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych.

dalyuyi

Podziel się opinią

Share
dalyuyi
dalyuyi
Więcej tematów