Trwa ładowanie...
d4epmfd

Barack Obama nawołuje Wielką Brytanię do pozostania w UE

• Barack Obama nawołuje Wielką Brytanię do pozostania w Unii Europejskiej - poinformowała w czwartek agencja Reuters • Prezydent USA przyleciał tam z wizytą
Share
Barack Obama nawołuje Wielką Brytanię do pozostania w UE
Źródło: PAP/EPA, Fot: HANNAH MCKAY
d4epmfd

Według Obamy tylko wtedy możliwe będzie skuteczniejsze rozwiązanie takich problemów, jak terroryzm, migracja czy spowolnienie gospodarcze.

W piątek w planie wizyty Obamy przewidziany jest lunch z królową Elżbietą, która w czwartek obchodziła swoje 90 urodziny, a następnie prezydent USA ma się udać na spotkanie z premierem Davidem Cameronem.

Już w zeszłym tygodniu Biały Dom zapowiadał, że jeśli w Londynie Obama zostanie zapytany o opinię na temat Brexitu, jako "przyjaciel" przedstawi swój pogląd, że pozostanie w UE będzie dla Wielkiej Brytanii gospodarczo korzystniejsze.

d4epmfd

Według sondażu przeprowadzonego przez ComRes dla ITV News za pozostaniem w UE opowiada się 51 proc. Brytyjczyków, przeciwnych jest natomiast 40 proc.

Referendum w sprawie przynależności Zjednoczonego Królestwa do UE odbędzie się 23 czerwca. Wezmą w nim udział wszyscy obywatele Wielkiej Brytanii, Irlandii i państw Wspólnoty Narodów, którzy są rezydentami Wielkiej Brytanii i w dniu referendum będą mieli ukończone 18 lat.

d4epmfd

Podziel się opinią

Share
d4epmfd
d4epmfd
Więcej tematów