Trwa ładowanie...
d1umwdr
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Barack Obama chce, by Kongres zasilił fundusz na rzecz walki z terroryzmem

Prezydent USA Barack Obama chce, by Kongres dofinansował fundusz na rzecz walki z terroryzmem; ma on zostać wykorzystany na szkolenie i wyposażenie w sprzęt walczących z ekstremistami partnerów USA w innych krajach - oświadczył Biały Dom.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent USA Barack Obama
Prezydent USA Barack Obama (PAP/EPA, Fot: Michael Reynolds)
d1umwdr

Fundusz ma stanowić kluczowy element prezydenckiej strategii walki z Państwem Islamskim, dżihadystycznym ugrupowaniem działającym w Syrii i Iraku. Nie podano jaką sumą ma dysponować fundusz.

Obama uważa, że obecnie dysponuje poparciem wystarczającym do zareagowania na zagrożenie, jakie bojownicy Państwa Islamskiego stanowią dla amerykańskich obywateli - podkreślił rzecznik Białego Domu Josh Earnest. Jeśli prezydent postanowi rozszerzyć spektrum działań zbrojnych przeciw islamistom w Iraku i Syrii, wówczas zdecyduje, czy potrzebuje dodatkowego upoważnienia Kongresu - dodał.

W środę Obama ma przedstawić swój plan "przechodzenia do ofensywy" wobec Państwa Islamskiego. Dzień wcześniej spotka się z przywódcami Kongresu, aby zabiegać o ich poparcie dla swojej inicjatywy.

Na zakończonym w ubiegłym tygodniu szczycie NATO w Walii sekretarz stanu USA John Kerry wezwał dziewięć krajów sojuszniczych - Wielką Brytanię, Francję, Niemcy, Włochy, Polskę, Danię, Turcję, Kanadę i Australię - do udziału wraz z USA w koalicji przeciwko Państwu Islamskiemu.

d1umwdr

Podziel się opinią

Share

d1umwdr

d1umwdr
Więcej tematów