Trwa ładowanie...
d1q4wcr

Bal w szczytnym celu. Policjanci apelują o wsparcie

W sobotę 16 lutego, w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbędzie się Szósty Charytatywny Bal Oficerski. Głównym celem jest zebranie środków na wsparcie Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W ubiegłym roku bal otwierali żona szefa polskiej policji Małgorzata Szymczyk i komendant Jarosław Szymczyk
W ubiegłym roku bal otwierali żona szefa polskiej policji Małgorzata Szymczyk i komendant Jarosław Szymczyk (Policja.pl, Fot: Andrzej Mitura/Policja 997)
d1q4wcr

Impreza odbędzie pod patronatem Małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Agaty Kornhauser-Dudy i honorowym przewodnictwem małżonki Komendanta Głównego Policji Małgorzaty Szymczyk. Wydarzenie swoim charakterem nawiązuje do tradycji 20-lecia międzywojennego, do charytatywnych bali oficerskich polskiej policji.

Podtrzymać tradycję

Oficjalnie pierwszy policyjny bal odbył się 5 lutego 1929 roku w salach Filharmonii Warszawskiej. Honory gospodarza pełnił płk. Janusz Zygmunt Jagrym – Maleszewski, ówczesny Komendant Główny Polskiej Policji. Protektorat nad balem objęły panie prezydentowa Mościcka oraz marszałkowa Piłsudska. Na Balu w 1929 r. bawili się: Marszałek Senatu, ambasador Francji, generałowie wojska, dowódca Straży Celnej oraz komisarz rządu na m. st. Warszawę. Pokaźny dochód z balu stał się zaczątkiem funduszu stowarzyszenia Rodzina Policyjna. I to do tego balu sięgają dziś organizatorzy Charytatywnego Balu Oficerskiego.

d1q4wcr

Zobacz także: Nie ma zbrodni doskonałej. Kulisy pracy polskiej policji.

Głównym celem balu jest zbiórka na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Fundację powołał Komendant Główny Policji w 1997 roku. Fundacja pomaga wdowom i dzieciom osieroconym przez policjantów, którzy zginęli w czasie pełnienia służby.

Pomoc dla wdów i sierot

Środki pochodzą ze zbiórek pieniężnych, darowizn oraz odpisów z podatku dochodowego. Dzięki temu, Fundacja przeznacza zapomogi materialne i finansowe, funduje stypendia i inną pomoc związaną z kształceniem i nauką, dofinansowuje koszty leczenia i rehabilitacji wdów i sierot. Ponadto organizuje i dofinansowuje pobyt dzieci i młodzieży na koloniach i obozach. Wyjazdy te pełnią podwójną rolę: dzieci i wdowy nie tylko wypoczywają, ale mają też kontakt z innymi osobami w podobnej sytuacji, dzięki czemu wiedzą, że nie są same. Kolonie i obozy pełnią więc także rolę terapeutyczną. W tej chwili Fundacja ma pod opieką ponad 230 rodzin.

d1q4wcr

Pod tym adresem:http://www.fundacjapolicja.pl/można dowiedzieć się jak fundację wspomóc.

W ubiegłym roku wśród ofiarowanych przedmiotów znalazły się między innymi: szabla generalska podarowana przez Komendanta Głównego Policji Jarosława Szymczyka, koszulka Roberta Lewandowskiego czy też sukienka tenisowa i rakieta Karoliny Wozniacki.

Bal rozpoczyna się o godzinie 20.00. A więc po zakończeniu, obowiązującej w całym kraju, żałoby narodowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1q4wcr

Podziel się opinią

Share

d1q4wcr

d1q4wcr
Więcej tematów