Trwa ładowanie...
d19imvo
bafta

BAFTA 2018. "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri" najlepszym filmem, porażka Guillermo del Toro i "Twojego Vincenta"

Rozdano nagrody Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych. Bezapelacyjnie wygrał film Martina McDonagha, który otrzymał pięć nagród. Nie wyróżniono z kolei polsko-brytyjskiego pełnometrażowego filmu animowanego "Twój Vincent".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Od lewej: Martin McDonagh , Peter Czernin, Sam Rockwell, Frances McDormand i Graham Broadbent
Od lewej: Martin McDonagh , Peter Czernin, Sam Rockwell, Frances McDormand i Graham Broadbent (PAP/EPA, Fot: Andy Rain)
d19imvo

Nagrody BAFTA rozdano w niedzielę wieczorem podczas gali w londyńskiej Royal Albert Hall. "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri" był nominowany aż w dziewięciu kategoriach. Wygrał w pięciu: za najlepszą pierwszoplanową rolę żeńską dla Frances McDormand, za najlepszą drugoplanową rolę męską, za najlepszy scenariusz; został też uznany za najlepszy film brytyjski.

Z kolei Guillermo del Toro za film "Kształt wody" otrzymał nagrodę za najlepszą reżyserię. Ale film poniósł porażkę, bo łącznie miał aż dwanaście nominacji do nagród BAFTA. Gary Oldman dostał nagrodę za najlepszą pierwszoplanową rolę męską w "Czas mroku" (Darkest Hour).

d19imvo

BAFTA dla Sama Rockwella i Allison Janney

Za role drugoplanowe uhonorowani zostali: Sam Rockwell ("Trzy billboardy za Ebbing, Missouri") oraz Allison Janney ("I, Tonya"). Najlepszym dokumentem okazał się "I Am Not Your Negro" Raoula Pecka, a za najlepszą adaptację uznano "Call me by your name" Jamesa Ivory'ego.

Niestety polsko-brytyjska produkcja "Twój Vincent" nie otrzymał żadnej nagrody. Był nominowany w kategorii na najlepszy film animowany. Zwyciężył "Coco" Lee Unkricha i Darli K. Anderson - musical wyprodukowany przez studia Walta Disneya i Pixar Animation Studios.

d19imvo

Podziel się opinią

Share

d19imvo

d19imvo
Więcej tematów