Trwa ładowanie...
d45sb3k
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

B. szef MSZ krytykuje "histerię na tle uchodźców" wśród Czechów

Były minister spraw zagranicznych Czech Karel Schwarzenberg ostro skrytykował w weekend negatywne nastawienie swoich rodaków do uchodźców, mówiąc, że w kraju panuje histeria na tym tle, która wynika z czeskiego "kompleksu niższości".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W ciągu ostatniej doby do Słowenii przybyło ponad 10 tys. uchodźców
W ciągu ostatniej doby do Słowenii przybyło ponad 10 tys. uchodźców (PAP/EPA, Fot: ANTONIO BAT)
d45sb3k

"Histeria na tle uchodźców" to nic innego jak wyraz czeskiego "kompleksu niższości" - podkreślił Schwarzenberg na konferencji poświęconej globalizacji, która odbyła się w piątek w Pradze.

Były szef czeskiej dyplomacji (2007-2009 oraz 2010-2013) dodał, że wstydzi się tego, "jak zaściankowe życie prowadzą Czesi".

Prezydent Milosz Zeman wielokrotnie mówił, że uchodźcy przybywający z krajów muzułmańskich nie stosowaliby się do czeskiego prawa.

Według sondażu Eurobarometr w Czechach i na Słowacji społeczny sprzeciw wobec przyjęcia uchodźców przez państwa UE jest najsilniejszy w Unii.

d45sb3k

Podziel się opinią

Share

d45sb3k

d45sb3k
Więcej tematów