Trwa ładowanie...
d5vug8w

B. prezydent Komorowski apeluje do prezydenta Dudy. "Niech pan się nie handryczy"

- Minister Macierewicz nie ma żadnych szans, bo prezydent ma uprawnienia konstytucyjne i ma szczególną pozycję. Jego narzędziem podstawowym jest Biuro Bezpieczeństwa Narodowego - powiedział były prezydent Bronisław Komorowski dla Polsat News o to, jak skończy się konflikt między głową państwa a szefem MON.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (PAP)
d5vug8w

- Oczekiwałbym, że prezydent doprowadzi do usunięcia ministra Macierewicza z funkcji - powiedział Bronisław Komorowski w rozmowie z Dorotą Gawryluk. Były prezydent dodał, że z takiego obrotu sprawy "ucieszyłoby się 70 proc. Polaków i 50 proc. wyborców PiS".

Biuro Bezpieczeństwa Narodowego poinformowało we wtorek, że prezydent Duda zdecydował, iż 15 sierpnia nie odbędzie się uroczystość wręczenia nominacji generalskich oraz admiralskich w Siłach Zbrojnych RP.

- Pan prezydent nie interweniował, wtedy kiedy pan minister Macierewicz dziesiątkował polską generalicję, wypychając poza siły zbrojne 36 najlepszych i najbardziej doświadczonych generałów. Dzisiaj interweniuje - powiedział Komorowski.

d5vug8w

- Prawdopodobnie ma częściowo rację, ale już jest za późno. Rozumiem, że dzisiaj może blokować decyzje ministra Macierewicza, który pewnie chce uczynić generałami ludzi po jakichś kursach wieczorowych, jakichś awansujących o trzy stopnie na raz, ale to już za późno - skomentował decyzję prezydenta Dudy Komorowski.

źródło: polsat news

d5vug8w

Podziel się opinią

Share

d5vug8w

d5vug8w
Więcej tematów