Trwa ładowanie...
d2l2dts

B. premier Ługańskiej Republiki Ludowej popełnił samobójstwo

• Były premier separatystycznej Ługańskiej Republiki Ludowej popełnił samobójstwo - podały media prorosyjskich bojowników
• Hennadij Cypkałow oskarżony był o próbę przewrotu

d2l2dts
d2l2dts

Były premier separatystycznej Ługańskiej Republiki Ludowej (ŁRL) Hennadij Cypkałow, zatrzymany przez jej samozwańcze władze za próbę przewrotu, popełnił samobójstwo - doniosły w sobotę media prorosyjskich bojowników na wschodzie Ukrainy.

Cypkałow powiesił się w celi, w której był przetrzymywany w związku z toczącym się przeciwko niemu śledztwem. - Najwidoczniej uświadomił sobie wagę przestępstwa, którego dokonał - poinformował przedstawiciel tzw. prokuratury ŁRL Sierhij Rachno.

Ujawnił, że Cypkałow wraz z grupą spiskowców planowali obalenie władz ŁRL: jej przywódcy Ihora Płotnickiego, ministrów rządu i szefów resortów siłowych, a następnie przejęcie rządów w Ługańsku.

Kilka dni wcześniej o "kolejnej próbie przewrotu" w ŁRL informował sam Płotnicki. Oświadczył wówczas, że władze republiki doskonale znają jej wrogów wewnętrznych, którzy - jak mówił - "mogą mieć sponsorów nawet w Federacji Rosyjskiej".

Cypkałow, szef tzw. rady ministrów ŁRL, w grudniu 2015 roku podał się do dymisji. Od tego czasu był doradcą Płotnickiego i nadzorował resorty związane z wojskiem i obronnością w strukturach ługańskich separatystów.

W sierpniu w Ługańsku doszło do nieudanej próby zamachu na Płotnickiego. Ukraińskie służby mówiły wtedy, że nie miały z tym nic wspólnego.

d2l2dts
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2l2dts
Więcej tematów