Trwa ładowanie...
d4d4nny
samoobrona
02-01-2009 16:55

B. poseł Samoobrony skazany za fałszerstwo

Na karę grzywny skazał w piątek Sąd Rejonowy w Lublinie byłego posła Samoobrony Stanisława G., którego uznał winnym sfałszowania dokumentów.

d4d4nny

Stanisław G. w 2004 r. wypełnił za swojego brata Teofila G. trzy oświadczenia, potrzebne do zarejestrowania go w wyborach do europarlamentu i podrobił jego podpisy. Teofil G. został zgłoszony jako kandydat koalicji Krajowej Partii Emerytów i Rencistów i Partii Ludowo-Demokratycznej. W czasie rejestrowania listy przebywał w USA i nie mógł osobiście wypełnić dokumentów, czego wymagała ordynacja wyborcza.

Stanisław G. nie przyznał się do winy i podczas procesu podkreślał, że był upoważniony przez brata do działania w jego imieniu przy rejestracji. Jednak, jak powiedział uzasadniając orzeczenie sędzia Piotr Skibiński, nie oznacza to, że mógł podpisywać się imieniem i nazwiskiem brata.

- Stanisław G. zdawał sobie sprawę z istnienia wymogu osobistego złożenia oświadczeń i zdawał sobie sprawę, że podrabia podpis brata. Podpisanie się za inną osobę, nawet za jej zgodą, jest podrobieniem dokumentu - powiedział sędzia.

Były poseł ma zapłacić trzy tysiące zł grzywny i prawie 1,9 tys. zł kosztów sądowych. Wyrok jest nieprawomocny.

Stanisław G. wybrany został do Sejmu w 2001 r. z listy Samoobrony, a po opuszczeniu jej był w kole Ruchu Patriotycznego.

d4d4nny
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4d4nny
Więcej tematów