ycipk-2g1xgk

Awaria ogrzewania w Kielcach. 10 tys. osób bez ogrzewania i ciepłej wody. Trwają próby naprawy awarii

W Kielcach trwa wielka awaria ogrzewania. Mieszkańcy dwóch osiedli od niedzieli pozostają bez ogrzewania i ciepłej wody. Próba naprawy awarii rozpocznie się jeszcze w poniedziałek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Awaria ogrzewania w Kielcach. 10 tys. osób bez ogrzewania i ciepłej wody. Trwają próby naprawy awarii
Awaria ogrzewania w Kielcach. 10 tys. osób bez ogrzewania i ciepłej wody. Trwają próby naprawy awarii (iStock.com)
ycipk-2g1xgk

Kielce – awaria ogrzewania

Awaria ogrzewania w Kielcach rozpoczęła się w niedzielę popołudniu. Bez dopływu ciepła i gorącej wody zostali mieszkańcy osiedli Świętokrzyskiego i Słoneczne Wzgórze. W sumie mieszka tam około 10 tys. osób.

Sytuacja jest bardzo poważna. Dwa osiedla w Kielcach, mimo upływu wielu godzin, nadal nie są ogrzewane. Nie wiadomo również, jak długo potrwa naprawa awarii.

ycipk-2g1xgk

Kielce – trudna naprawa awarii ogrzewania

Awaria ogrzewania w Kielcach będzie niezwykle trudna do naprawy. Rzeczniczka Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej (MPEC) w Kielcach, Anna Niedzielska, zaznaczyła, że wytypowano już najbardziej prawdopodobną przyczynę awarii, a także jej lokalizację. Uszkodzeniu uległa najpewniej główna linia zasilająca osiedla Świętokrzyskie i Słoneczne Wzgórze. Jej naprawa nie będzie jednak łatwa. Do awarii ogrzewania doszło w miejscu, gdzie instalacja znajduje się pod wysoką skarpą. Aby dotrzeć do uszkodzonej linii, trzeba będzie przekopać się przez cały nasyp. Prace nad tym rozpoczną się w poniedziałek, jednak nie wiadomo, kiedy dobiegną końca.

Kielce – mieszkańcy mogą liczyć na wsparcie

Wobec awarii ogrzewania i trudnych warunków, w jakich znalazły się tysiące osób, obojętni nie pozostali włodarze miasta. Na osiedlach pojawił się prezydent Kielc Bogdan Wenta, a w ratuszu doszło do zwołania sztabu kryzysowego.

ycipk-2g1xgk

Mieszkańcy mogą korzystać ze specjalnej infolinii, gdzie otrzymają wszelkie informacje dotyczące awarii ogrzewania. Wszyscy zainteresowani mogą zadzwonić pod numer 41 331 29 93.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2g1xgk

ycipk-2g1xgk
ycipk-2g1xgk