Trwa ładowanie...
d33dt33

Awaria ogrzewania w Kielcach. 10 tys. osób bez ogrzewania i ciepłej wody. Trwają próby naprawy awarii

W Kielcach trwa wielka awaria ogrzewania. Mieszkańcy dwóch osiedli od niedzieli pozostają bez ogrzewania i ciepłej wody. Próba naprawy awarii rozpocznie się jeszcze w poniedziałek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Awaria ogrzewania w Kielcach. 10 tys. osób bez ogrzewania i ciepłej wody. Trwają próby naprawy awarii
Awaria ogrzewania w Kielcach. 10 tys. osób bez ogrzewania i ciepłej wody. Trwają próby naprawy awarii (iStock.com)
d33dt33

Kielce – awaria ogrzewania

Awaria ogrzewania w Kielcach rozpoczęła się w niedzielę popołudniu. Bez dopływu ciepła i gorącej wody zostali mieszkańcy osiedli Świętokrzyskiego i Słoneczne Wzgórze. W sumie mieszka tam około 10 tys. osób.

Sytuacja jest bardzo poważna. Dwa osiedla w Kielcach, mimo upływu wielu godzin, nadal nie są ogrzewane. Nie wiadomo również, jak długo potrwa naprawa awarii.

d33dt33

Kielce – trudna naprawa awarii ogrzewania

Awaria ogrzewania w Kielcach będzie niezwykle trudna do naprawy. Rzeczniczka Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej (MPEC) w Kielcach, Anna Niedzielska, zaznaczyła, że wytypowano już najbardziej prawdopodobną przyczynę awarii, a także jej lokalizację. Uszkodzeniu uległa najpewniej główna linia zasilająca osiedla Świętokrzyskie i Słoneczne Wzgórze. Jej naprawa nie będzie jednak łatwa. Do awarii ogrzewania doszło w miejscu, gdzie instalacja znajduje się pod wysoką skarpą. Aby dotrzeć do uszkodzonej linii, trzeba będzie przekopać się przez cały nasyp. Prace nad tym rozpoczną się w poniedziałek, jednak nie wiadomo, kiedy dobiegną końca.

Kielce – mieszkańcy mogą liczyć na wsparcie

Wobec awarii ogrzewania i trudnych warunków, w jakich znalazły się tysiące osób, obojętni nie pozostali włodarze miasta. Na osiedlach pojawił się prezydent Kielc Bogdan Wenta, a w ratuszu doszło do zwołania sztabu kryzysowego.

Mieszkańcy mogą korzystać ze specjalnej infolinii, gdzie otrzymają wszelkie informacje dotyczące awarii ogrzewania. Wszyscy zainteresowani mogą zadzwonić pod numer 41 331 29 93.

d33dt33

Podziel się opinią

Share

d33dt33

d33dt33
Więcej tematów