Trwa ładowanie...

Autystyczny chłopiec po raz pierwszy w życiu daje się dotknąć psu-terapeucie

• Wzruszający moment: chłopiec chory na autyzm po raz pierwszy w życiu pozwala się dotknąć psu-terapeucie
• Zdjęcie opublikowane przez mamę chłopca pokazuje wyjątkową więź, którą udało mu się nawiązać z psem

Share
Autystyczny chłopiec po raz pierwszy w życiu daje się dotknąć psu-terapeucie
Źródło: https://www.facebook.com/4pawsforability/photos/a.479071498772761.127386.182576231755624/1359603430719559/?type=3&theater
dwqiwwm

5-letni Kainoa Niehaus z Japonii czekał dwa lata na spotkanie z psem-terapeutą. Wraz z mamą Shanną przyjechali aż do Ohio na spotkanie z psem z organizacji 4 Paws For Ability.

Widzicie ten moment? Ja nigdy nie doświadczyłam czegoś takiego - napisała mama chłopca na Facebooku. Widok 5-latka wtulonego w psa jest dla niej czymś nadzwyczajnym. Ona sama nigdy nie doświadczyła takiej relacji z synem. Kainoa choruje na autyzm, nie daje się dotykać, a o przytuleniu nie ma nawet mowy.

Na zdjęciu widać, jak na widok chłopca leżącego na psie jak na poduszce wzruszyła się nawet terapeutka. Kainoa leży na nim, jakby było to ich codzienne rutynowe zajęcie. Tymczasem prawda jest nieco inna. Chorujący na autyzm 5-latek nie dawał się do tej pory nawet dotknąć. Jego mama nigdy nie pogodziła się z tym faktem, dlatego też szukała pomocy u specjalistów.

dwqiwwm

Jako matka widziałam niezliczoną liczbę wyzwań i bolesnych momentów, które napotykał mój syn. I płakałam jeszcze bardziej. Wczoraj płakałam z innego powodu. To uczucie jest niewiarygodne- mówi wzruszona mama chłopca.

4 Paws For Ability jest organizacją non-profit, która umożliwia chorym dzieciom i weteranom wojennym dogoterapię. Kontakt ze zwierzęciem stymuluje zmysły, rozwija umiejętności okazywania emocji i doskonali sprawność ruchową. Terapia z psami jest formą rehabilitacji, którą stosuje się przy różnych chorobach, w tym autyzmie.

Autyzm jest chorobą polegającą na zaburzeniu rozwoju i funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego. Chory cierpi na zakłócenia zdolności komunikowania uczuć i budowania relacji interpersonalnych.

Five-year-old Kainoa Niehaus travelled to the 4 Paws For Ability centre in Ohio from Japan after two years of waiting for an animal to become available. His mum Shanna shared a photo of her son resting his head on Tornado. "See this moment? I've never experienced a moment like this," she wrote underneath the post.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
dwqiwwm

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwqiwwm
dwqiwwm
Więcej tematów