Trwa ładowanie...
d2ca99k
IAR

Austriacy pouczają Angelę Merkel. Pierwsza taka wypowiedź kanclerza

• Kanclerz Austrii: liczba imigrantów będzie rosła, a Angela Merkel powinna iść w ślady Austriaków"
• Podkreślił, że jego kraj nie może być "poczekalnią dla Niemiec"
• Werner Faymann mówił o tym w wywiadzie dla telewizji ORF
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Werner Faymann i Angela Merkel.
Werner Faymann i Angela Merkel. (AFP, Fot: John Macdougall)
d2ca99k

Werner Faymann, który do tej pory starał się nie konfliktować z Angelą Merkel, po raz pierwszy otwarcie przeciwstawił się prowadzonej przez nią polityce imigracyjnej. W rozmowie telewizyjnej powiedział, że jest przekonany, iż w tym roku liczba imigrantów trafiających do Europy nie tylko nie spadnie, ale będzie wielokrotnie wyższa.

Zaznaczył też, że nie podoba mu się podejście do tematu Niemców, którzy nie widzą większego problemu w przyjęciu kolejnych dwóch milionów ludzi. Faymann zwrócił uwagę, że większość z tych osób będzie musiała przejść przez Austrię, tymczasem kraj ten nie może być - jak to określił - "poczekalnią dla Niemiec".

Kanclerz Austrii jest zdania, że trzeba uporządkować realizację kwot i zacząć relokować imigrantów bezpośrednio z ośrodków rejestracyjnych. Według niego, w związku z zamknięciem "trasy bałkańskiej" trzeba jeszcze przed wiosną zabezpieczyć trasy alternatywne przez Bułgarię czy Włochy.

Faymann dodał również, że niemiecka kanclerz powinna wziąć przykład z Austrii i również wprowadzić ograniczenia liczby przyjmowanych przez Niemcy imigrantów.

d2ca99k

Podziel się opinią

Share
d2ca99k
d2ca99k
Więcej tematów