Trwa ładowanie...
d2c1rkd
IAR

Austria wycofuje się z pomysłu budowy płotu na granicy i kontroli granicznej imigrantów

• Austria nie wprowadzi kontroli granicznych na przełęczy Brenner
• Wiedeń doszedł w tej sprawie do porozumienia z Rzymem
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Afgańczycy na greckiej wyspie Lesbos protestują przeciwko deportacji do Turcji, 5 kwietnia.
Afgańczycy na greckiej wyspie Lesbos protestują przeciwko deportacji do Turcji, 5 kwietnia. (Getty Images, Fot: Milos Bicanski)
d2c1rkd

W sprawie budowy płotu granicznego i planowanego uruchomienia kontroli granicznych spotkali się ministrowie spraw wewnętrznych Austrii i Włoch Wolfgang Sobotka i Angelino Alfano. Szef austriackiego resortu spraw wewnętrznych po rozmowie stwierdził, że wbrew oczekiwaniom nie ma potrzeby wzmożonej kontroli przejścia granicznego.

W kwietniu Austria poinformowała, że jest gotowa całkowicie zamknąć granicę z Włochami na przełęczy Brenner. Była to reakcja na zablokowanie tak zwanego „szlaku bałkańskiego”, którym poruszali się imigranci. Dodatkowo po zawarciu umowy Unia Europejska-Turcja austriaccy politycy wyrazili obawę, że nielegalni imigranci będą przedostawać się do Europy właśnie przez Włochy. Dlatego na przełęczy Brenner rozpoczęto budowę płotu i punktów kontrolnych. Zachowanie Wiednia ostro skrytykowała Komisja Europejska i kanclerz Niemiec Angela Merkel.

W pierwszym miesiącu obowiązywania umowy między Turcją a Unią Europejską liczba imigrantów docierających na greckie wyspy spadła o 90%.

d2c1rkd

Podziel się opinią

Share

d2c1rkd

d2c1rkd
Więcej tematów