Trwa ładowanie...

Austria. Sprzeciw wobec eksponowania tureckiej symboliki narodowej

• Burmistrz Wiener Neustadt wezwał do zdjęcia flag z okien i balkonów • Wywiesili je tam mieszkańcy-imigranci • Co piąty mieszkaniec miasta to obcokrajowiec
Share
Austria. Sprzeciw wobec eksponowania tureckiej symboliki narodowej
Źródło: Fotolia
d2lukhz

W położonym 40 kilometrów na południe od Wiednia miasteczku, liczącym 43 tysiące mieszkańców, około jednej piątej stanowią imigranci, z czego większość jest tureckiego pochodzenia. Wielu z ok. 300 tysięcy Turków mieszkających w Austrii, wywiesiło tureckie flagi po próbie zamachu stanu w TurcjiTurcji w ostatnich tygodniach.

Wywodzący się z konserwatywnej Partii Ludowej burmistrz Klaus Schneeberger zadeklarował, że "nie chce, by bieżące wydarzenia w Turcji zostały zaimportowane do miasteczka".

Wezwał do natychmiastowego usunięcia z widocznych miejsc tureckiej narodowej symboliki. "Właściwy moment do jej eksponowania stanowią wydarzenia sportowe. Miasto powinno pozostać wolne od polityki międzynarodowej - podkreślił burmistrz w liście do lokalnej tureckiej wspólnoty.

d2lukhz

Zwrócił również uwagę, że tożsamość liczącej setki lat historii i tradycji miasteczka wymaga ochrony. "Sprawa integracji jest jednym z olbrzymich wyzwań naszych czasów i stanowi wyzwanie dla miasta, które wszak cechowała zawsze otwartość i tolerancja" - zauważył.

Rząd austriacki w ostatnich dniach wielokrotnie wyrażał swoje zaniepokojenie groźbą nastania w Turcji reżimu autorytarnego. W miniony weekend na ulicach Wiednia tysiące jego mieszkańców demonstrowało swoje poparcie dla prezydenta Erdogana. Austrię zamieszkuje około 300 tysięcy osób pochodzenia tureckiego.

d2lukhz

Podziel się opinią

Share
d2lukhz
d2lukhz
Więcej tematów