Trwa ładowanie...
d1oedha
IAR

Austria buduje płot na granicy z Włochami i wprowadza kontrole graniczne

• Austria przygotowuje się do wprowadzenia kontroli na granicy z Włochami
• Rozpoczęła się już budowa płotu granicznego
• Pomysł nie podoba się Komisji Europejskiej
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Budowa ogrodzenia na granicy austriacko-włoskiej
Budowa ogrodzenia na granicy austriacko-włoskiej (PAP/EPA, Fot: Iris Garavelli)
d1oedha

Nie czekając na wiosenną falę imigracyjną Austriacy postanowili zabezpieczyć swoją granicę z Włochami. W przełęczy Brenner rozpoczęto budowę płotu, który oddzieli oba kraje.

Poza ogrodzeniem przy autostradzie i drodze, wiodących przez przełęcz, powstaną zadaszone punkty kontrolne czy hala rejestracyjna, z których policja będzie korzystać w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych.

Jak wcześniej zapowiedziała austriacka minister spraw wewnętrznych Johanna Mikl-Leitner, wybudowanie płotu i ewentualne wprowadzenie kontroli ma dwa cele: po pierwsze, zagwarantować płynny ruch towarów i ludzi, po drugie - nie przepuścić nikogo, kto nie ma prawa przekroczyć austriackiej granicy.

Inicjatywa Wiednia spotkała się z natychmiastową reakcją Brukseli. Komisja Europejska wyraziła "głębokie zaniepokojenie" planami Austrii dotyczącymi przełęczy Brenner. Jednocześnie jej przedstawiciele przypomnieli, że wprowadzenie kontroli przez kraje należące do strefy Schengen może nastąpić tylko w wyjątkowej sytuacji. Tymczasem nic takiego nie ma miejsca na granicy włosko-austriackiej.

d1oedha

Podziel się opinią

Share
d1oedha
d1oedha
Więcej tematów