Trwa ładowanie...
d2pcuov

Australia: pożegnalny Puchar AmbasadoraW zeszłą sobotę rozegrano w Canberze IV Turniej Piłkarski o Puchar Ambasadora RP, który jest zarazem futbolowymi mistrzostwami Polonii australijskiej. W ubiegłych latach rozgrywki zbiegały się z obchodami uroczystości odzyskania przez Polskę niepodległości (11 listopada). W tym roku turniej odbył się o miesiąc wcześniej, co wiązało się z zakończeniem misji Ambasadora RP w Australii - dr Tadeusza Szumowskiego.

d2pcuov

Na boiskach w Letchworth Regional Park, na wschodnich peryferiach Canberry, walkę o Pożegnalny Puchar Ambasadora RP stoczyły 4 polonijne drużyny: Orły w Koronie z Canberry, Polonia Melbourne, Kościuszko Sydney oraz Wisła Melbourne.

Zwycięzcą turnieju została drużyna Polonia Melbourne, wicemistrzem Wisła Melbourne, trzecie miejsce zajął Kościuszko Sydney a czwarte Orły z Canberry.

Po zakończeniu rozgrywek zwycięzcy, pokonani oraz kibice udali się na tradycyjne przyjęcie ogrodowe w Ambasadzie RP. Po wspaniałym i sutym posiłku odbyła się uroczystość wręczenia Pucharu zwycięskiej drużynie Polonii Melbourne.

Wieczorem, w polskim ośrodku w Canberze, rozpoczął się Wielki Bal Sportowca na którym bawiono się hucznie do samego rana.

Uczestnicy tego piłkarskiego festiwalu życzyli "naszemu ambasadorowi" (jak popularnie zwany jest dr Szumowski) powodzenia oraz dziękowali mu za kilka wspaniałych lat na placówce w Australii. Jednocześnie wyrażano nadzieje, że następca dr Szumowskiego będzie kontynuować tradycje turnieju w przyszłości. (Robert Jaworski/pr)

d2pcuov
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2pcuov
Więcej tematów