Trwa ładowanie...
20-11-2014 17:05

Atrakcyjna stolica w trakcie jesieni. Propozycje zajęć dla dzieci

Podczas deszczu dzieci się nudzą? Niekoniecznie, podajemy Wam kilka pomysłów na ciekawe spędzenie popołudnia z dzieckiem w stolicy.

Atrakcyjna stolica w trakcie jesieni. Propozycje zajęć dla dzieciŹródło: WP.PL, fot: Łukasz Szełemej
dnh54xc
dnh54xc

Każdy rodzic wie, jakim wyzwaniem jest jesień. Kiedy spada temperatura, a dzień staje się krótki, możliwości na kreatywne i ciekawe spędzenie wolnego czasu z naszą pociechą jest niewiele. Dzieci mniej czasu spędzają na świeżym powietrzu, a nie każdy ma czas na organizowanie im wolnego czasu w domu. Okazuje się jednak, że w stolicy istnieje wiele miejsc, w których dzieci nie tylko przyjemnie spędzą czas, ale i nauczą się wielu ciekawych rzeczy. Takie rozwiązanie może okazać się strzałem w dziesiątkę. Podpowiadamy, gdzie się udać, aby zapewnić dziecku niezapomniane chwile.

Kultura, nauka i zabawa razem

Dla rodziców którzy stawiają na rozwój intelektualny swojego dziecka bardzo dobrym rozwiązaniem mogą okazać się warsztaty w Muzeum Etnograficznym. Znaleźć tam można zajęcia, na których najmłodsi mogą dowiedzieć się wszystkiego o polskiej sztuce ludowej, ale i o ciekawych obyczajach innych krajów. Spotkania dotyczą wybranych dziedzin kultury w oparciu o zbiory i wystawy w muzeum. Etnoniedziela jest cyklem spotkań familijnych, podczas których doświadczeni edukatorzy muzealni opowiedzą o ciekawych obyczajach z bliskich i dalekich stron świata oraz porównywać je z polskimi. Będzie można dotykać wybranych obiektów, rozwiązywać zadania edukacyjne i tworzyć prace plastyczne. W grudniu można wziąć udział w Warsztatach Świątecznych, na których dzieci wraz z rodzicami mogą samodzielnie stworzyć dekoracje i ozdoby.

Warsztaty Świąteczne
20 grudnia 2014
Grupa 1 10:00 - 12:00 (3-6 lat)
Grupa 2 13:00 - 15:00 (od 7 lat)

Etnoniedziela
Najbliższe spotkanie 23 listopada 2014
"Azja - wycinamy po chińsku"
15:30 - 17:00
Wstęp 20zł/dziecko - opiekun bezpłatnie
Rezerwacje: rezerwacje@ethnomuseum.pl

dnh54xc

Państwowe Muzeum Etnograficzne
ul. Kredytowa 1
00-056 Warszawa
tel: +48 22 827 76 41-46

Ukręć sobie lizaka

Jest w Warszawie miejsce, gdzie dzieci mogą spróbować ręcznie robionych smakołyków, ale nie tylko. Dowiedzą się również, czym różni się manufaktura od fabryki, będą mogły zobaczyć jak wygląda proces tworzenia, a nawet wziąć udział w samodzielnym "kręceniu" cukierków i lizaków. Podczas każdego pokazu cukiernicy opowiedzą wiele ciekawych rzeczy związanych z produkcją. Spotkanie ma również charakter edukacyjny, dzieci mogą obserwować po kolei zachodzące przy produkcji procesy, odpowiadają na różne pytania i czynnie uczestniczą w spotkaniu.

Manufaktura Cukierków
ul. Tamka 49
(wejście TYLKO od ul. Ordynackiej)
Sobota: 11:00 - 17:00 włącznie
Niedziela:13:00 - 17:00 włącznie
Pokazy rozpoczynają o każdej pełnej godzinie
Wykonanie własnego lizaka 10zł

Sztuka tworzenia hand made

Prawobrzeżni mieszkańcy Warszawy mogą swoje pociechy zabrać na zajęcia, które mocno pobudzą ich zmysły artystyczne. W klubie Rodzinny Zakątek odbywają się bowiem zajęcia prowadzone przez arte terapeutkę, pasjonatkę rękodzieła artystycznego i twórczej pracy z dziećmi Marzannę Lutyńską-Guzek. Podczas zajęć plastyki artystycznej dzieci uczą się wykorzystywać w pracach tzw. "skarby natury" - kamienie, muszle, drewno, itp.

dnh54xc

- Na naszych zajęciach plastyki artystycznej powstają ciekawe przedmioty użytkowe, dekoracyjne, biżuteria, prezenty okolicznościowe, ozdoby i stroiki świąteczne a samodzielnie wykonane zabawki z pewnością staną się ulubionymi maskotkami dziecka. Zajęcia mają na celu pobudzenie i rozwinięcie kreatywności i wyobraźni dziecka, usprawnienie manualne i usamodzielnienie małego twórcy oraz uwrażliwienie na urodę i estetykę otoczenia - opowiada WP.PL właścicielka klubu.

Zajęcia dla dzieci od 4 roku życia
Cena za zajęcia: 35 zł/os - godzina zajęć plus pół godziny wspólnej zabawy
Środa, godzina 17:30 - 18.4
zapisy w klubie lub telefonicznie:
Rodzinny Zakątek, ul. Odkryta 51, Tarchomin, Warszawa
tel: 796-528-821

Spotkania z muzyką poważną

Smykofonia to koncerty dla dzieci które lubią muzyczne atrakcje. Nie ma tu bariery i podziału na scenę i widownię. Artyści krążą swobodnie wśród publiczności grając na instrumentach. Fundacja "Muzyka jest dla wszystkich" za cel postawiła sobie umuzykalnienie Polaków i dąży w tym kierunku od kilku już lat. Efektem są regularne koncerty odbywające się w różnych miejscach stolicy. Muzycy z wielką starannością dobierają dźwięki zwłaszcza dla uszu najmłodszych melomanów. Najbliższy koncert z dostępnymi jeszcze biletami odbędzie się 6 grudnia.

dnh54xc

- Nadszedł grudzień, więc wszystkie dzieci, grzeczne i mniej grzeczne, czekają niecierpliwie na Świętego Mikołaja. Czy odwiedzi nas podczas dzisiejszego koncertu? Może ukrył się w fortepianie? A może schował za kontrabasem? - tak do wspólnego słuchania zapraszają organizatorzy.

Muzyczne Mikołajki
6 grudnia 2014
10:00 - grupa wiekowa 0-2 lata
11:15 - grupa wiekowa 2-5 lat
12:30 - grupa wiekowa 2-5 lat
Siedziba Orkiestry Sinfonia Varsovia
ul. Grochowska 272 w Warszawie
Bilety - 15zł

dnh54xc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnh54xc
Więcej tematów