Trwa ładowanie...
dvptw75

Ataki na Polaków w Wielkiej Brytanii. Szef MSZ: nasi rodacy zasługują na ochronę

• Szef MSZ i MSWiA polecieli do Londynu w związku z pobiciami Polaków
• Waszczykowski: Polacy ciężko pracują i zasługują na opiekę
• "Po Brexicie zaczęły się pojawiać incydenty wobec Polaków"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szef MSZ Witold Waszczykowski
Szef MSZ Witold Waszczykowski (Agencja Gazeta, Fot: Przemek Wierzchowski)
dvptw75

Przypomnieliśmy władzom Wielkiej Brytanii, że Polacy są grupą, która dobrze integruje się ze społeczeństwem brytyjskim, która ciężko pracuje, płaci podatki i zasługuje na ochronę i opiekę - powiedział w Londynie szef MSZ Witold Waszczykowski.

Szef MSZ wraz z szefem MSWiA Mariuszem Błaszczakiem polecieli do Londynu w związku z pobiciami mieszkających w Wielkiej Brytanii Polaków. Na wspólnej konferencji z Błaszczakiem Waszczykowski zwrócił uwagę, że Polacy żyją w Wielkiej Brytanii od czasów II wojny światowej, a ich społeczność zwiększyła się po wejściu Polski do UE w 2004 r.

- Przez te kilkadziesiąt lat znacząca populacja Polaków w Wielkiej Brytanii nie doznawała żadnych problemów, żadnych krzywd. Kilka miesięcy temu, na marginesie rozbudzonej kampanii przed decyzją o Brexicie i po referendum, zaczęły się pojawiać incydenty wobec Polaków - powiedział szef MSZ.

dvptw75

- Przypomnieliśmy więc władzom Wielkiej Brytanii, że Polacy są grupą, która integruje się dobrze ze społeczeństwem brytyjskim, która ciężko pracuje, płaci podatki i zasługuje na ochronę i opiekę - podkreślił Waszczykowski.

Strona polska - dodał minister - jest zobowiązana, że wielu brytyjskich polityków potępiło incydenty przeciw Polakom, m.in. premier Wielkiej Brytanii Theresa May.

- Rozmawialiśmy dzisiaj szczegółowo ponad godzinę, jak dalej wybrnąć z tej sytuacji, jak możemy pomóc, czego możemy się spodziewać od władz brytyjskich, jak mogą zapewnić dalej bezpieczeństwo Polakom - relacjonował szef polskiej dyplomacji. Polscy ministrowie spotkali się ze swoimi odpowiednikami.

dvptw75

Podziel się opinią

Share

dvptw75

dvptw75
Więcej tematów