Trwa ładowanie...

Atak terrorystyczny w Kanadzie. Pięć osób rannych

5 osób rannych - to bilans ataku 30-latka w Edmonton w Kanadzie. Zanim rzucił się z nożem na policjanta, wjechał autem w czterech przechodniów. Sprawca jest najwyraźniej sympatykiem tzw. Państwa Islamskiego - na przednim siedzeniu samochodu miał flagę ISIS.
Share
W 2014 r. sympatyk ISIS dokonał zamachu w Canberze (na zdj. policjant przed parlamentem)
W 2014 r. sympatyk ISIS dokonał zamachu w Canberze (na zdj. policjant przed parlamentem)Źródło: PAP/EPA, Fot: LUKAS COCH
d4du6i2

Dramat rozegrał się przed Stadionem Commonwealth podczas meczu w sobotę wieczór w Edmonton, na zachodzie kraju. Rozpędzony chevrolet malibu pokonał policyjną blokadę, uderzył w policjanta, a następnie staranował radiowóz. 30-letni kierowca wyskoczył z auta i zaatakował nożem funkcjonariusza - powiedział agencji AP Rod Knecht, szef policji w Edmonton. Stan policjanta nie jest krytyczny.

Zobacz też: Dwa zamachy w Hiszpanii

Podczas obławy udało się namierzyć sprawcę ataku. Usiłując uciec policjantom - tym razem furgonetką - mężczyzna celowo potrącił czterech przechodniów. Rod Knecht poinformował dziennikarzy, że nie wie, jaki jest ich stan.

d4du6i2

Śledczy traktują sprawę jako atak terrorystyczny. Sprawca, mieszkaniec Edmonton, jest w rękach policji, nie ujawniono jego tożsamości. Prawdodobnie nikt mu nie pomagał.

Źródło: AP

d4du6i2

Podziel się opinią

Share
d4du6i2
d4du6i2
Więcej tematów