Trwa ładowanie...

Atak nożownika w Brazylii. Są ofiary wśród dzieci

Atak nożownika w szkole w stanie Santa Catarina na południu Brazylii. Jak informują służby, w wyniku ataku zginęło co najmniej troje dzieci i nauczyciel. Sprawca ataku trafił do szpitala. Jak wynika z doniesień mediów, to 18-latek.

Share
Atak nożownika w Brazylii. Są ofiary wśród dzieci
Atak nożownika w Brazylii. Są ofiary wśród dzieciŹródło: Pixabay
d1ab4r2

Atak nożownika w szkole w stanie Santa Catarina na południu Brazylii. Według nieoficjalnych informacji służb są ofiar wśród dzieci. Wstępnie mówi się o trzech ofiarach śmiertelnych.

Brazylia. Atak nożownika w szkole

Jak informuje serwis G1, w ataku na szkołę w Saudades w Brazylii zginęło troje dzieci, a także nauczyciel. Nożownikiem miał się okazać 18-letni napastnik, który został już zatrzymany i przewieziony do szpitala.

d1ab4r2

Z informacji służb, na które powołuje się serwis, wynika, że nastolatek miał wejść do szkoły z maczetą, którą później miał zaatakować znajdujące się tam dzieci, a także nauczycieli.

Koronawirus. Druzgocący raport nt. Polski. Bolesław Piecha komentuje

Służby podkreślają, że pierwsze doniesienia o ataku nożownika pojawiły się we wtorek 4 maja około godziny 10:35 czasu lokalnego.

Atak nożownika w Brazylii. "To była scena terroru"

- Dotarliśmy tam, to była scena terroru. Udało mi się dostać do szkoły. Na podłodze leżał wciąż żywy mężczyzna a obok niego martwy nauczyciel i martwe dziecko - mówiła w rozmowie z serwisem G1 miejska sekretarz edukacji Gisela Hermann.

d1ab4r2

W związku z atakiem nożownika gubernator stanu Santa Catarina ogłosił trzydniową żałobę. "Wyrażam głęboki smutek i solidaryzuję się z rodzinami ofiar. Postanowiłem, że rząd powinien zapewnić rodzinom wszelkie niezbędne wsparcie" - napisał Carlos Moises.

Do kondolencji dołączyła się także piłkarze z klubu z siedzibą w mieście Chapeco, które leży w pobliżu Saudades.

"Jesteśmy przerażeni wiadomością o tragedii, która właśnie wydarzyła się w gminie Saudades. Brakuje słów, aby zmierzyć ból, jaki odczuwamy w obliczu takiego okrucieństwa" - napisali piłkarze na Twitterze.

Źródło: G1 / A Tarde

d1ab4r2

Podziel się opinią

Share
d1ab4r2
d1ab4r2
Więcej tematów