Atak na dwie jednostki wojskowe na Krymie

Rosyjscy żołnierze szturmują ukraińską jednostkę wojskową w Sewastopolu - podała agencja Interfax-Ukraina. Ok. 20 osób oblegało punkt dowodzenia taktycznej grupy "Krym" sił powietrznych, ale po negocjacjach z ukraińskimi wojskowymi odstąpiło od oblężenia i odjechało.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Atak na dwie jednostki wojskowe na Krymie
(PAP/EPA)
WP

Media ukraińskie podały także informację o desancie w Sewastopolu 15 ciężarówek Kamaz z żołnierzami rosyjskimi. Według agencji Interfax-Ukraina, która powołuje się na źródła w sztabie ukraińskiej marynarki wojennej, 15 ciężarówek zjechało z okrętu desantowego na brzeg, gdzie znajduje się baza brygady piechoty morskiej rosyjskiej Floty Czarnomorskiej.

Zastępca oficera dyżurnego w Sewastopolu powiedział tej samej agencji, że rosyjscy żołnierze szturmują ukraińską jednostkę wojskową A2355. Agencja Reutera podaje, że ludzie, którzy wdarli się do jednostki, są "najprawdopodobniej rosyjskimi żołnierzami", a podczas szturmu nie doszło do wymiany ognia.

Według rozmówcy Interfaksu-Ukraina rosyjscy żołnierze sforsowali ciężarówką Kamaz bramę jednostki i starają się przebić do siedziby dowództwa jednostki.

WP

Powołując się na telefoniczną rozmowę z przedstawicielem ukraińskich sił zbrojnych Reuters pisze, że nikt nie został ranny podczas ataku.

Około 20 osób oblegało punkt dowodzenia taktycznej grupy "Krym" Powietrznych Sił Ukrainy. Jak poinformował pułkownik Jurij Kłamar z dowództwa ukraińskiej jednostki, po negocjacjach napastnicy odstąpili od oblężenia i odjechali.

Polub WP Wiadomości
WP
WP