Atak na Balcerowicza na profilu urzędu

Apolityczni pracownicy w urzędach zarządzanych przez Prawo i Sprawiedliwość? Przykład profilu Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie pokazuje, że niekoniecznie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Atak na Balcerowicza na profilu urzędu
(WP.PL, Fot: WP)

Prof. Leszek Balcerowicz był jedną z osób, które przemawiały podczas niedzielnego protestu przed Sejmem ws. zmian w sądownictwie. - Kaczyński ostatnio powiedział prawdę, co mu się zdarza przypadkiem. Mianowicie powiedział, ze PiS prowadzi Polskę w przeciwnym kierunku do poprzedników. To znaczy do socjalistycznej dyktatury - powiedział były wicepremier i minister.

Komentarz do jego słów pojawił się w zaskakującym miejscu. "Uważnie słuchamy tow. Leszka Balcerowicza na manifestacji #TotalnaOpozycja . Zachodzimy w głowę, dlaczego tow. Balcerowicz krytykuje PRL?" - napisała osoba, która obsługiwała w weekend profil Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego na Twitterze, zamieszczając też dokument datowany na lipiec 1978 roku.

Z treści wynika, że jest to wniosek o zatwierdzenie Leszka Balcerowicza, wówczas pracownika naukowego Szkoły Głównej Planowania i Statystyki, na stanowisko inspektora w Instytucie Podstawowych Problemów Marksizmu-Leninizmu KC PZPR.

Twitter
Podziel się

Pod wpisem nie ma dużo komentarzy, ale oczywiście pojawia się też pytanie o to, czy urzędnicy powinni się angażować politycznie.

Twitter
Podziel się
Twitter
Podziel się

Pracownicy biura wojewody Artura Chojeckiego, którzy - jak zaznaczono na profilu - prowadzą oficjalne konto urzędu, nie odpowiedzieli na te uwagi internautów. Postanowiliśmy więc sprawdzić, kto stoi za tym wpisem.

- Też się zdziwiłam, kiedy dzisiaj rano to zobaczyłam. Nie chcąc wchodzić w szczegóły, powiem tylko, że niebawem wpis zostanie usunięty - stwierdziła krótko w rozmowie z Wirtualną Polską Bożenna Ulewicz, rzeczniczka prasowa wojewody warmińsko-mazurskiego.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.