Trwa ładowanie...

Asyż. Carlo Acutis został beatyfikowany. Nazywano go "bożym influencerem"

Carlo Acutis został beatyfikowany w bazylice św. Franciszka w Asyżu. Nastolatek zmarł w wieku 15 lat. - Eucharystia to moja droga do nieba - twierdził. Jego pasją były komputery. Acutis wykorzystywał internet do ewangelizacji.
Share
Asyż. Carlo Acutis został beatyfikowany
Asyż. Carlo Acutis został beatyfikowanyŹródło: PAP, Fot: PPA
dutfdra

We mszy w Asyżu uczestniczyło ok. 3 tys. osób. Większość z nich zgromadziła się na zewnątrz bazyliki św. Franciszka. Carlo Acutis został został beatyfikowany w obecności jego rodziny przez papieskiego delegata kardynała Agostino Valliniego.

Proces beatyfikacyjny rozpoczął się w archidiecezji mediolańskiej w 2013 roku. Pięć lat później papież Franciszek zatwierdził dekret o heroiczności jego cnót. W lutym ojciec święty zaaprobował cud uzdrowienia za jego wstawiennictwem.

Carlo Acutis od dzieciństwa był bardzo pobożny. Wpływ na jego religijność miała mieć m.in. polska opiekunka. Chłopiec codziennie przystępował do komunii. Gdy zaczął korzystać z komputera, zafascynował się jego możliwościami.

dutfdra

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Poseł PO przytacza żart z internetu

Acutis pisał algorytmy i tworzył animacje. Wykorzystywał również internet do szerzenia wiary. - Eucharystia to moja autostrada do nieba - mówił. Gdy miał 15 lat, zdiagnozowano u niego białaczkę. W tym samym roku zmarł.

We włoskich mediach opisywano go jako "bożego influencera", "geniusza komputerowego" i "patrona milenialsów".

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dutfdra

Podziel się opinią

Share
dutfdra
dutfdra
Więcej tematów