Trwa ładowanie...

Asteroida zbliża się do Ziemi. Kiedy przetnie orbitę naszej planety? Dlaczego potencjalnie niebezpieczna?

Do Ziemi zbliża się asteroida, którą naukowcy z NASA określili jako "potencjalnie niebezpieczną". Jej wielkość można porównać do jednego z największych wieżowców w Nowym Jorku Empire State Building. Sprawdź, kiedy asteroida znajdzie się najbliżej Ziemi.

Share
Asteroida zbliża się do Ziemi. Kiedy przetnie orbitę naszej planety? Dlaczego potencjalnie niebezpieczna?Źródło: Pixabay
dixurbx

Średnica asteroidy ma od 250 do 570 metrów. Dziennikarze amerykańskiej stacji CBS porównują ją do Empire State Building, jednego z największych wieżowców w Nowym Jorku, który ma 381 metrów wysokości.

Asteroida. Kiedy będzie najbliżej Ziemi?

Według naukowców, asteroida będzie najbliżej ziemi w sobotę 6 czerwca o godzinie 5:20 czasu polskiego. Wówczas zbliży się do naszej planety na odległość 5,1 mln kilometrów. Prędkość z jaką asteroida będzie się poruszać, to 11,1 km/s.

Asteroida. Dlaczego potencjalnie niebezpieczna?

NASA określiło niewielką asteroidę 163348 (2002 NN4) jako "potencjalnie niebezpieczną", ponieważ jej tor lotu przetnie orbitę Ziemi. Według naukowców asteroida przeleci jednak od Ziemi w bezpiecznej odległości. W tym tygodniu, według NASA, w pobliżu Ziemi będzie także latać kilka innych obiektów w przestrzeni kosmicznej.

dixurbx

Asteroida 163348 (2002 NN4) nie zderzy się z Ziemią, ale naukowcy wciąż pracują nad przygotowaniem się na wypadek, gdyby w przyszłości któraś z asteroid znalazła się znacznie bliżej Ziemi i realnie zagrażała bezpieczeństwu miast i ludzkości. - Wszystko co możemy zrobić, to zmienić wtedy jej prędkość po przekroczeniu orbity Ziemi - powiedział Lori Glaze, dyrektor do spraw nauk o planetach w NASA.

Zobacz wideo: Roman Giertych i afera ws. Łukasza Szumowskiego. Jarosław Gowin komentuje

dixurbx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dixurbx
dixurbx
Więcej tematów