Trwa ładowanie...
dhwauzj

Artyści apelują do Andrzeja Dudy. List podpisał też szwagier prezydenta

W obronę sądownictwa przed zakusami Prawa i Sprawiedliwości zaangażowali się też artyści. Pod listem do Andrzeja Dudy widnieje niemal 200 podpisów. Wśród nich Jakuba Kornhausera, pisarza i szwagra prezydenta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pisarz Jakub Kornhauser.
Pisarz Jakub Kornhauser. (Agencja Gazeta, Fot: Mateusz Skwarczek)
dhwauzj

Artyści mocno angażują się w spór wokół Sądu Najwyższego. W niedzielę przed Sejmem oklaskiwano przemówienie aktorki Doroty Stalińskiej, o którym pisaliśmy w WP. Także we wtorek można było spotkać ludzi kultury przed Sejmem, rozmawialiśmy z Mają Ostaszewską.

Maja Ostaszewska protestuje przed Sejmem

Ludzie kultury napisali też list otwarty do Andrzeja Dudy. Cały czas pojawiają się pod nim kolejne podpisy, we wtorek o godz. 19 było ich 177. Jednym z sygnatariuszy jest brat Agaty Dudy Jakub Kornhauser. Szwagier prezydenta rzadko wypowiada się o polityce, ale kiedy to robi, sceptycznie ocenia politykę Prawa i Sprawiedliwości. Poglądów prezydenta nie podziela też jego teść Julian Kornhauser.

dhwauzj

Ludzie kultury apelują o zawetowanie zmian, które przegłosowano w Sejmie. "Odpowiednim na to określeniem jest „zamach stanu”. Na to nie ma i nie będzie naszej zgody" - oceniają. "To konstytucja zawiera rotę przysięgi prezydenckiej, którą złożył Pan nam, czyli narodowi, mówiąc: 'dochowam wierności postanowieniom konstytucji'. I to Pan – po zawłaszczeniu Trybunału Konstytucyjnego – jest ostatnią instancją, która może zatrzymać zamach stanu" - czytamy w liście.

Jego pełną treść wraz z aktualizowaną listą podpisów publikuje serwis wyborcza.pl

dhwauzj

Podziel się opinią

Share
dhwauzj
dhwauzj
Więcej tematów