Trwa ładowanie...
Artur Soboń i Izabela Leszczyna gośćmi programu "Tłit"
tłit
Natalia Durman

Artur Soboń i Izabela Leszczyna gośćmi programu "Tłit"

Zapraszamy na "Tłit". Od poniedziałku do piątku, o godz. 8.30 na stronie głównej Wirtualnej Polski. Zapraszamy na rozmowy z osobami, które kształtują naszą rzeczywistość. Dzisiaj gośćmi programu są wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń (PiS) i była wiceminister finansów Izabela Leszczyna (PO).

Share
d4fja91

Co dziś w programie? Premier Mateusz Morawiecki i prezes Jarosław Kaczyński przedstawili Polski Ład. Nowy II próg podatkowy, wyższa kwota wolna od podatku, emerytury bez podatku do 2500 zł, 7 proc. PKB na zdrowie, jednolita składka zdrowotna, dopłaty do mieszkań, pomoc dla rodzin, jedna forma zatrudnienia, która ma zlikwidować tzw. umowy śmieciowe - to część założeń programu, nazywanego wcześniej Nowym Ładem.

Kiedy Polski ład wejdzie w życie? Dlaczego rządzący zamierzają podnieść obciążenia samozatrudnionym? Dlaczego do tej pory nie zaktualizowano progu podatkowego? Co stało na przeszkodzie, by zrobić to wcześniej?

d4fja91

Czy wicepremier Jarosław Gowin - zamiast zagłosować za Polskim Ładem - złoży dymisję? We wrześniu 2019 r. zapowiedział, że tak zrobi, gdyby miał głosować za podwyżką ZUS dla przedsiębiorców.

Kogo mógł mieć na myśli prezes PiS Jarosław Kaczyński, kiedy mówił, że ma nadzieję, iż pod dokumentem pojawią się jeszcze inne podpisy? Lewicę czy Pawła Kukiza?

Jaka będzie odpowiedź opozycji na Polski Ład?

- W czerwcu resort klimatu przedstawi projekt dotyczący rekompensat za podwyżki cen prądu - powiedział w niedzielę w Polskim Radiu wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Czy należy tę zapowiedź traktować z podobnym dystansem, jak należało traktować poprzednie podobne zapowiedzi (bo rekompensaty już dawno miały obowiązywać)?

d4fja91

Czy wyrzucenie z PO Ireneusza Rasia i Pawła Zalewskiego to oznaka słabości Borysa Budki? Czy Rafał Trzaskowski szykuje się już do przejęcia władzy w PO?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4fja91

Podziel się opinią

Share
d4fja91
d4fja91
Więcej tematów