Trwa ładowanie...
d2mo6qv

Artur Bramora odszedł z klubu Ruchu Palikota

Poseł Artur Bramora odszedł z klubu Ruchu Palikota, powodem odejścia są różnice światopoglądowe dotyczące kursu antyklerykalnego partii - informuje TVN24.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Artur Bramora
Artur Bramora (PAP, Fot: Waldemar Deska)
d2mo6qv

Bramora został posłem w 2011 roku, kiedy uzyskał mandat poselski w wyborach parlamentarnych. Kandydował z 1. miejsca na liście Ruchu Palikota w okręgu częstochowskim. Został przewodniczącym Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz członkiem Komisji Zdrowia.

15 października Bramora rozpoczął głodówkę w częstochowskim ośrodku pielęgnacyjno-opiekuńczym, która trwała 10 dni. W ten sposób poseł wraz z działacz SLD Oktawianem Kolendą protestował przeciwko katastrofalnej sytuacji 11 tego typu ośrodków w całym kraju.

Ruch Palikota a Kościół

d2mo6qv

W zeszłym miesiącu posłowie Ruchu Palikota zaproponowali obowiązkowe posiadanie przez księży aktualnych książeczek sanepidu. Jak wyjaśniali, duchowni podczas udzielania komunii mogą przenosić choroby zakaźne. Powołując się na unijne przepisy, Janusz Palikot, Piotr Chmielowski oraz Roman Kotliński wystosowali do ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza pismo w sprawie rzekomych chorób przenoszonych przez duchownych.

Z kolei po abdykacji papieża Benedykta XVI zrobiło się głośno ws. listu Armanda Ryfińskiego. Poseł RP ironicznie gratulował poprzedniemu papieżowi podjętej przez niego decyzji. Dodatkowo Ryfiński domagał się wypłacenia odszkodowania polskim ofiarom księży-pedofili.

d2mo6qv

Podziel się opinią

Share

d2mo6qv

d2mo6qv
Więcej tematów