Trwa ładowanie...
d479e4n

Arsenij Jaceniuk apeluje w "FAS" do Zachodu: potrzebna jest nam broń

Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk na łamach "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung" (FAS) w niedzielę zaapelował do Zachodu o zwiększenie pomocy dla swego kraju, w tym także o dostawy broni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Arsenij Jaceniuk apeluje w "FAS" do Zachodu: potrzebna jest nam broń
(WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski)
d479e4n

- Potrzebna nam jest precyzyjna broń, potrzebujemy nowej broni - powiedział Jaceniuk.

- Sami nie poradzimy sobie z tą sytuacją. Nie jesteśmy tak silni - podkreślił szef ukraińskiego rządu, dodając, że po zestrzeleniu malezyjskiego samolotu konflikt między Ukrainą a Rosją stał się konfliktem międzynarodowym. - Finansowa pomoc, wsparcie wojskowe, sankcje i rozmowy - tego potrzebujemy - zaznaczył Jaceniuk w wywiadzie dla "FAS".

Obecnie Zachód nie dostarcza Ukrainie sprzętu bojowego, lecz jedynie wyposażenie defensywne w rodzaju kamizelek kuloodpornych oraz żywność.

d479e4n

Jaceniuk powiedział, że Zachód nie powinien wyznaczać Rosji żadnych dalszych "czerwonych linii". - Żadnych czerwonych linii więcej. Oni przekroczyli już tyle czerwonych linii - najpierw na Krymie, a potem poprzez dostawy broni dla terrorystów - zastrzegł.

Zdaniem ukraińskiego polityka nadszedł "czas na bardzo mocną odpowiedź wspólnoty międzynarodowej". - Najwyższy czas - podsumował.

Jaceniuk zaprzeczył, że na Ukrainie trwa wojna domowa. "Na Ukrainie toczy się wojna, którą Rosja wspiera i dzięki swoim działaniom umożliwia ją. To jest właściwa definicja".

- Putin powinien wycofać swoich agentów z terytorium Ukrainy. Powinien wstrzymać dostawy zabójczej broni. Musi też zaprzestać finansowania terrorystów i potępić ich publicznie. (...) Należy przywrócić też kontrolę rosyjsko-ukraińskiej granicy. To mój plan pokojowy - wyjaśnił premier Ukrainy.

d479e4n

Podziel się opinią

Share
d479e4n
d479e4n
Więcej tematów