Trwa ładowanie...
d8il83l
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Armia zabiła pięciu dżihadystów

• Tunezyjska armia zabiła co najmniej pięciu dżihadystów w pobliżu granicy z Libią
• Podczas operacji w mieście Bin Kirdon wojsko i siły bezpieczeństwa przejęły także broń
• O sprawie poinformowały władze w Tunisie
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Armia zabiła pięciu dżihadystów
(AFP, Fot: FETHI BELAID)
d8il83l

W poniedziałek islamscy ekstremiści zaatakowali w Bin Kirdon obiekty tunezyjskich sił bezpieczeństwa. W mieście doszło do starć, w wyniku których według najnowszego bilansu zginęło 36 dżihadystów, 12 członków sił bezpieczeństwa i siedmiu cywilów. Premier Tunezji Habib Essid oświadczył, że za atakiem na Bin Kirdion stało Państwo Islamskie (IS).

Tunezja obawia się rozprzestrzeniania ekstremizmu z sąsiedniej Libii, gdzie Państwo Islamskie zyskuje na znaczeniu. Zachodni doradcy wojskowi szkolą tunezyjskie służby graniczne.

Władze Tunezji niedawno zakończyły budowę "systemu przeszkód", mających utrudnić dżihadystom przedostawanie się na terytorium kraju, wzdłuż prawie połowy z liczącej niemal 500 km granicy z Libią.

d8il83l

Po poniedziałkowych atakach na czas nieokreślony zamknięto przejście graniczne Ras Dżedir - podały źródła w MSW.

W ubiegłym roku w Tunezji islamistyczni bojownicy szkoleni w Libii przeprowadzili kilka ataków, w tym na muzeum Bardo w Tunisie (zginęło wówczas 21 turystów i tunezyjski policjant) i hotel w kurorcie Susa (38 ofiar, głównie brytyjskich turystów). Do obu aktów terroru przyznało się Państwo Islamskie.

Zobacz także: Dżihadyści uderzyli w pobliżu turystycznej wyspy Dżerba

d8il83l

Podziel się opinią

Share

d8il83l

d8il83l
Więcej tematów