WP

Arktyczne powietrze spływa do Polski. Oblodzenie i marznący deszcz

Czas przygotować się na pierwsze przymrozki. Synoptycy śledzą sytuację pogodową, która może drastycznie zmienić się w niedzielę. Możliwe, że Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wyda kolejne ostrzeżenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uwaga na oblodzenie i marznący deszcz
Uwaga na oblodzenie i marznący deszcz (Fotolia)
WP

Na razie ostrzeżenia IMGW obowiązują w dwóch województwach. Mieszkańcy Podlasia oraz województwa warmińsko-mazurskiego będą musieli uważać na mgłę intensywnie osadzającą sadź (tj. osad lodu powstający przy zamarzaniu małych, przechłodzonych kropelek wody w momencie zetknięcia kropelki z np. gałęzią lub źdźbłem trawy).

Jednak wraz z nadejściem chłodniejszego powietrza nad Polskę, możliwe, że IMGW wyda kolejne komunikaty pogodowe. Wszystko wskazuje na to, że w niedzielę mogą pojawić się ostrzeżenia pierwszego stopnia przed m.in.: oblodzeniem, które może się pojawić w województwach dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim, podkarpackim, lubelskim, mazowieckim, podlaskim i warmińsko-mazurskim. Tam temperatura może spaść poniżej zera, co spowoduje zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników.

Z kolei na Mazowszu, na Mazurach oraz na Podlasiu może padać marznący deszcz. Miejscami może pojawić się także gołoledź. Jak wskazuje TVN Meteo, ostrzeżenia mogą obowiązywać od godziny 7.30 w niedzielę do poniedziałkowego poranka.

WP
ventusky
Podziel się

Prognoza pogody na 18 listopada o godzinie 12

Pogoda na niedzielę

WP

Z kolei, jak zapowiadają synoptycy Cummulusa, w niedzielę po ustąpieniu porannych mgieł i rozmyciu się niskich chmur Stratus na zachodzie i w centrum Polski do południa na przeważającym obszarze kraju będzie pogodnie, dość słonecznie i bez opadów.

Do południa jedynie w pasie północnym i północnopwschodnim (od Zachodniopomorskiego po Podlasie i północną część Lubelszczyzny) będzie się mocniej chmurzyć i słabo popada deszcz, a na południu Podlasia, wschodzie Mazowsza i północy Lubelszczyzny możliwy jest deszcz ze śniegiem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP

Źródło: Cummulus/TVN Meteo

Polub WP Wiadomości
WP
WP