Trwa ładowanie...
d4jvwrw
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Argentyńska straż przybrzeżna zatopiła chiński kuter

• Chiński kuter rybacki naruszył wody terytorialne Argentyny
• Na skutek tego został zatopiony przez łódź patrolową argentyńskiej straży przybrzeżnej
• Załogę kutra uratowano
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Argentyńska straż przybrzeżna
Argentyńska straż przybrzeżna (AFP, Fot: STR)
d4jvwrw

Załoga kutra "Lu Yan Yuan Yu 10" została w niedzielę zaskoczona przez argentyńską straż przybrzeżną na nielegalnym połowie ryb u wybrzeży Patagonii na południowym Atlantyku.

Pomimo licznych ostrzeżeń ze strony argentyńskiej jednostki i oddania serii strzałów przed dziób chińskiego kutra statku nie udało się zatrzymać. Jego załoga usiłowała staranować jednostkę patrolową i uciec z wód terytorialnych. W odpowiedzi na to kuter został zatopiony.

Większość członków załogi chińskiego statku została przejęta przez inny chiński kuter rybacki. Kapitana wraz z czterema innymi osobami uratowali Argentyńczycy.

Jak podaje agencja dpa, mężczyźni zostali przewiezieni do argentyńskiego portu w mieście Puerto Madryn położonym 1300 km na południe od stolicy kraju - Buenos Aires.

Kapitanowi chińskiego kutra grozi w Argentynie postępowanie karne.

d4jvwrw

Podziel się opinią

Share

d4jvwrw

d4jvwrw
Więcej tematów