Trwa ładowanie...
dwx68wd
dwx68wd
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Aresztowano zabójcę 16-latki z Wrocławia

Wrocławski sąd aresztował 27-letniego Wiesława M., podejrzanego o brutalne
zabójstwo na tle seksualnym 16-letniej Mai z Wrocławia. Sprawca
przyznał się do zabójstwa. Grozi mu 25 lat więzienia lub dożywocie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dwx68wd

Mężczyzna pochodzi z Kędzierzyna Koźla, zatrzymano go w Opolu, w mieszkaniu jego znajomej. Wiesław M. nie chciał rozmawiać z dziennikarzami.

Mężczyzna poznał nastolatkę przed jednym z wrocławskich klubów. Wybrał się z dziewczyną w odludne miejsce, tam zgwałcił ją i zabił. Prokuratura nie ujawnia szczegółów śledztwa ze względu na drastyczność sprawy.

Jak informowała wcześniej rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu Małgorzata Klaus, podejrzany nie potrafił wyjaśnić motywów swego działania. Przyznał jedynie, że dusił nastolatkę i to pamięta. Nie potrafił wyjaśnić, dlaczego doszło do gwałtu i zabójstwa. Ciało nastolatki znalazł przypadkowy przechodzień - powiedziała Klaus.

dwx68wd

Dodała, że M. podczas przesłuchania przepraszał za to, co się stało, żałował i prosił o łagodną karę. Mężczyzna większą część swego dorosłego życia spędził w zakładach karnych, gdzie odbywał kary za drobne kradzieże i rozboje. Gdy nie siedział w więzieniu, głównie podróżował pociągami i zajmował się żebractwem. Nie miał stałego miejsca zameldowania, pracy, nie utrzymywał kontaktów z rodziną.

Zabójcy 16-latki szukała specjalna grupy policjantów. Grupa miała bardzo trudne zadanie, bo Wiesław M. pojawił się we Wrocławiu przez przypadek i na chwilę. Dopuścił się zabójstwa na przypadkowej osobie, którą znał zaledwie kilka godzin i odjechał w nieznanym kierunku - powiedział rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu Paweł Petrykowski.

Jak dodał, policjanci dotarli do wielu świadków z całego kraju, m.in. Gdyni, Międzyrzecza, Gorzowa Wielkopolskiego. Wyselekcjonowali blisko pół tysiąca osób, które mogły brać udział w zdarzeniu, nawiązali współpracę z zakładami karnymi, podejrzewając, że sprawca mógł być już wcześniej karany za inne przestępstwa. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca jeździł pociągami po całym kraju, często nocował w wagonach na bocznicach kolejowych, w piwnicach, na klatkach schodowych. Policja zabezpieczyła nagrania z monitoringu na dworcach z kilku miast.

dwx68wd

Podziel się opinią

Share

dwx68wd

dwx68wd
Więcej tematów