Trwa ładowanie...
daimxpb
włochy
12-10-2000 11:28

Aresztowano jednego z przywódców Cosa Nostry

daimxpb
Salvatore Genovese
Źródło: Salvatore Genovese

W Palermo na Sycylii aresztowano w czwartek jednego z przywódców Cosa Nostra - Salvatore Genovese - od lat poszukiwanego listem gończym. Aresztowania dokonali funkcjonariusze specjalnych jednostek przeznaczonych do walki z mafią - DIA. Włosi określają te służby jako rodzime 007 w walce z mafią.

Genovese uznawany jest za jedną z "grubych ryb" sycylijskiej mafii. Kierował Cosa Nostra w słynnym z mafijnej działalności rejonie Palermo - San Giuseppe Jato. Udało się go schwytać dzięki zeznaniom, jakie złożył jeden ze "skruszonych" przywódców mafii - Giovanni Brusca. Policja dysponowała zdjęciami Genovese zrobionymi wiele lat temu, które, jak się okazało, nie były pomocne, gdyż boss zmienił wygląd.

Funkcjonariusze DIA odnaleźli go kilka dni temu i czekali tylko na najbardziej odpowiedni moment do aresztowania. Ten moment nadarzył się w czwartek rano. Genovese został zaskoczony w swojej posiadłości w Manarze - jednej z dzielnic Palermo. Nie stawiał oporu. Wraz z nim do aresztu trafiło kilku najbliższych współpracowników. (mk)

daimxpb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
daimxpb
Więcej tematów