ycipk-456cn2

Arcybiskup czuwał przy łóżku Pawła Adamowicza. "Został rozgrzeszony"

Paweł Adamowicz zmarł w poniedziałek. Abp Sławoj Leszek Głódź wspomina tragiczną noc, gdy wszyscy mieli jeszcze nadzieję. - Liczyliśmy na cud - przyznaje duchowny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paweł Adamowicz zginął od ciosów zadanych ostrym narzędziem.
Paweł Adamowicz zginął od ciosów zadanych ostrym narzędziem. (East News)
ycipk-456cn2

Arcybiskup przyznaje w rozmowie z "Super Expressem", że towarzyszył Pawłowi Adamowiczowi w ostatnich chwilach.

- Byłem na OIOM-ie, czekałem na wieści od lekarzy. Odczuwałem potrzebę bliskości, tym bardziej że prezydent też odwiedził mnie w szpitalu, gdy byłem chory. Znaliśmy się od lat - przyznaje. Wspomina, że ostatni raz rozmawiali 6 stycznia, gdy prezydent Gdańska dzwonił do niego z USA.

"Modliliśmy się przy jego łóżku"

ycipk-456cn2

Duchowny podkreśla, że pracownikom szpitala, gdzie rozgrywała się walka o życie polityka, należy się wielkie uznanie.

- Ponad 15 profesorów, lekarzy starało się naprawić organizm posiekany bagnetem. Zrobili wszystko, co mogli. Liczyliśmy na cud, ale Pan Bóg nas nie wysłuchał, miał wobec niego inne plany. W księdze pamiątkowej napisałem, że Paweł Adamowicz pozostanie dla nas jak Statua Wolności. Nie zapomnimy ostatniej sceny z jego życia - chwili, gdy stoi ze światłem do nieba, z ręką podniesioną do góry. To wymowny gest nie tylko dla mieszkańców Gdańska, ale wszystkich, którym droga jest miłość, pokój, zgoda - podkreślił w rozmowie z gazetą.

Przyznał, że Paweł Adamowicz był człowiekiem wierzącym. Nie miał jednak szansy wyspowiadania się przed śmiercią, ponieważ już od momentu ataku pozostawał nieprzytomny. - Zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy. Został namaszczony i rozgrzeszony. Pobłogosławiłem go, pomodliliśmy się przy jego łóżku i tak go pożegnaliśmy - podkreśla abp Sławoj Leszek Głódź.

Pogrzeb w sobotę

ycipk-456cn2

Rzeczniczka prasowa prezydenta Gdańska Magdalena Skorupka-Kaczmarek poinformowała we wtorek, że w środę o godz. 11 odbędzie się specjalna konferencja prasowa. Jej tematem będzie pogrzeb Pawła Adamowicza oraz inne wydarzenia ku jego czci.

Skorupka-Kaczmarek potwierdziła wcześniejsze nieoficjalne informacje, że pogrzeb Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę.

Zabójca Adamowicza jest chory na schizofrenię paranoidalną. Był leczony psychiatrycznie w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Źródło: se.pl, WP

ycipk-456cn2

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-456cn2

ycipk-456cn2
ycipk-456cn2