Trwa ładowanie...

Archidiecezja wrocławska przyjmie 15 rodzin uchodźców

15 rodzin uchodźców przyjmie w najbliższym czasie archidiecezja wrocławska. Hierarchowie kościelni podkreślają, że jest to odpowiedź na apel papieża i w żadnym wypadku kryterium ich przyjęcia nie jest wyznawana wiara.

Archidiecezja wrocławska przyjmie 15 rodzin uchodźcówŹródło: WP, fot: Michał Dzierżak
d2rnuth
d2rnuth

W minioną niedzielę papież Franciszek skierował apel o przyjmowanie uchodźców z krajów, w których toczy się wojna.

„W związku ze zbliżaniem się Jubileuszu Miłosierdzia kieruje apel do parafii, wspólnot zakonnych, do klasztorów i sanktuariów w całej Europie o konkretne wyrażanie Ewangelii i przyjęcie po jednej rodzinie uchodźców. Zwracam się do moich braci biskupów Europy, ażeby w swoich diecezjach wspierali mój apel, przypominając, że miłosierdzie jest drugim imieniem miłości” – oświadczył papież.

Na apel ten odpowiedziała m.in. archidiecezja wrocławska. Archidiecezjalny Caritas przygotowuje się już na przyjęcie 15 rodzin uchodźców. Choć nie wiadomo dokładnie, kiedy dotrą one na Dolny Śląsk, hierarchowie zapowiadają, że zostaną umieszczeni w jednym wspólnym ośrodku. Prawdopodobnie będzie to ośrodek Caritas w Sulistrowiczkach koło Sobótki.

d2rnuth

- O terminie przybycia rodzin uchodźców zdecyduje to, kiedy zostaną uregulowane aspekty prawne. Nie ma żadnego zastrzeżenia dotyczącego ich wyznania – mówi ks. Rafał Kowalski, rzecznik Archidiecezji Wrocławskiej.

„Nie wolno nam dzielić ludzi na lepszych i gorszych – bardziej i mniej godnych naszej pomocy i ratowania życia!” – napisał na Twisterze Arcybiskup Metropolita Wrocławski Józef Kupny.

Do chwili obecnej we Wrocławiu znalazły schronienie cztery rodziny uchodźców z Syrii.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2rnuth
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2rnuth
Więcej tematów