PolitykaApel do mediów: powściągnijcie emocje

Apel do mediów: powściągnijcie emocje

O rzetelność, spokój i rozwagę apeluje do przedstawicieli mediów Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich podczas relacjonowania sporu o zmiany przeprowadzane przez Prawo i Sprawiedliwość w sądownictwie. Organizacja apeluje też o zapewnienie bezpieczeństwa dziennikarzom podczas ich pracy.

Apel do mediów: powściągnijcie emocje
Źródło zdjęć: © WP.PL | WP
Arkadiusz Jastrzębski

Polaryzacja sceny politycznej sprawiła, że wyraźny podział dotyczy także mediów. Zarzuty o brak obiektywizmu dotyczą również redakcji krytycznych wobec rządzących, ale najczęściej kierowane są pod adresem programów informacyjnych telewizji publicznej. SDP swój apel adresuje jednak do wszystkich dziennikarzy.

"Zarząd Główny Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich z uwagą śledzi przebieg konfliktu politycznego dotyczącego reformy sądownictwa w Polsce i apeluje do wszystkich stron tego konfliktu o udzielenie wsparcia i zapewnienie bezpieczeństwa pracy wszystkim dziennikarzom relacjonującym przyczyny, przebieg i potencjalne skutki tego konfliktu" - czytamy w oświadczeniu.

Zobacz też: Ogromna awantura w TVP. Goście wyszli ze studia

SDP przypomina, że "bez względu na ocenę pracy poszczególnych Redakcji, każda z nich jest pełnoprawnym elementem systemu prasowego demokratycznego państwa, jakim jest Polska i każda z nich ma prawo do własnej interpretacji wszystkich zdarzeń oraz do rozpowszechniania tych ocen w przestrzeni publicznej".

"Szanując tę fundamentalną w społeczeństwie rolę wolnej prasy politycy są zobowiązani do udostępniania dziennikarzom informacji i pomocy im w wykonywaniu dziennikarskich obowiązków" - przypomina stowarzyszenie.

"Jednocześnie apelujemy do Koleżanek i Kolegów Dziennikarzy relacjonujących bieżącą sytuację polityczną o spokój, rozwagę i powściąganie emocji przy tworzeniu informacji prasowych, radiowych, telewizyjnych i internetowych na ten temat, by jak najrzetelniej przekazać Polakom istotę oraz tło aktualnych wydarzeń" - napisali członkowie organizacji.

dziennikarzkonfliktsąd

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (92)