Trwa ładowanie...

Antysemityzm w niemieckich szkołach? Związek zawodowy ostrzega

Szybkiej i "uwolnionej od biurokracji" pomocy w zwalczaniu antysemityzmu w niemieckich szkołach oczekuje Ilka Hoffmann, członkini zarządu związku "Oświata i Wychowanie" (GEW). Jej zdaniem, nauczyciele często są zostawiani z tym problemem sami.

Antysemityzm w niemieckich szkołach? Związek zawodowy ostrzegaAntysemityzm w niemieckich szkołach? Związek zawodowy ostrzegaŹródło: Pixabay
da3ihz4

"Antysemityzm w szkołach przybrał na sile. Nigdy co prawda z nich nie zniknął całkowicie, ale zagadnienia Holokaustu i żydowskiego życia w Niemczech nie są obecnie tak ważne dla młodzieży jak dawniej" - powiedziała członkini zarządu związku „Oświata i Wychowanie" (GEW) Ilka Hoffmann w wywiadzie dla sieci redakcji Redaktionsnetzwerk Deutschland.

Ton się zaostrza

Nauczycielka podkreśliła, że uczniowie niegdyś mogli częściej spotykać się i rozmawiać z ocalałymi z Holokaustu, dziś temat ten zszedł na dalszy plan.

"Do tego dochodzą konflikty etniczne i religijne, które przerastają szkoły" - twierdzi Ilka Hoffmann.

da3ihz4

Zobacz też: Hołownia dogadany z wyrzuconymi z PO? Raś zaprotestował

"Ton wypowiedzi w szkołach zaostrza się także pod wpływem mediów społecznościowych. Wielu uczniów żyje w swojej bańce mydlanej i mogą obstawać przy swoich uprzedzeniach i stereotypach, o czym w szkołach niewiele wiadomo" - dodała pedagog.

Potrzebna pomoc systemowa

Ilka Hoffmann domaga się "urzędowej, ale szybkiej i uwolnionej od biurokracji oferty pomocy w zwalczaniu antysemityzmu w szkołach" - podkreśliła członkini zarządu związku GEW.

da3ihz4

Nauczycielka zwraca uwagę na istnienie wielu stowarzyszeń i organizacji, które mogą udzielić takiej pomocy. "Ale uwrażliwienie opinii społecznej na przejawy dyskryminacji w szkołach musi być także zadaniem instytucji landowych" - zaznaczyła.

W tej chwili, jej zdaniem, wielu nauczycieli jest zdanych na własne siły w walce z problemem antysemityzmu.

Zobacz też:

da3ihz4
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
da3ihz4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
da3ihz4
Więcej tematów